10.000.000.000$ Varlık Yöneticisi, Geleneksel Sermaye Piyasalarında İlk Beş Kripto Varlığın Kullanımını Araştırıyor

 10.000.000.000$ Varlık Yöneticisi, Geleneksel Sermaye Piyasalarında İlk Beş Kripto Varlığın Kullanımını Araştırıyor

Yatırım devi BlackRock, muhtemelen eski sermaye piyasalarında kullanılmak üzere önde gelen bir kripto varlığını benimsemekle ilgileniyor.

Bunu yöneten yatırım devi BlackRock 9,5 trilyon dolar 2022’nin ilk çeyreğinde varlıklarda, düşünen 400 milyon dolarlık başarılı bir fonlama turunun ardından USD Coin’in (USDC) sermaye piyasalarında nasıl kullanılabileceği.

“Kurumsal stratejik yatırımına ve USDC nakit rezervlerinin birincil varlık yöneticisi rolüne ek olarak, BlackRock, Circle ile USDC için sermaye piyasası uygulamalarını keşfetmeyi içeren daha geniş bir stratejik ortaklığa girmiştir.”

Bir Bloomberg röportajında, Circle CEO’su Jeremy Allaire diyor BlackRock ile stratejik ortaklığın sermaye piyasaları için dönüştürücü olacağını söyledi.

“Bu, doların sermaye piyasalarında çalışma şeklinin temel finansal piyasa altyapısını nasıl yükselttiğimizle ilgili.

Bugün bildiğimiz gibi, bankacılık sistemi internet hızında hareket etmiyor. Karşı taraf riski var, uzlaşma riski var. Orada her türlü zorluk var. Ve bence BlackRock, sermaye piyasalarında inanılmaz derecede büyük bir rol oynuyor, 10 trilyon dolarlık varlığı yönetiyor ve bu altyapıyla ilgileniyor.”

Allaire’ye göre, kripto piyasalarına kıyasla çok daha büyük geleneksel finans piyasalarında USDC stabilcoinin benimsenmesi “muazzam bir fırsat” sunacak.

“Bu, USDC için kullanım örnekleri getirmek için bir fırsat. Kesinlikle, bugün dijital varlık piyasalarında büyük kullanım örnekleri var, DeFi [decentralized finance]NFT’ler [non-fungible tokens], sınır ötesi ödemeler. Ancak çekirdek sermaye piyasalarında muazzam bir fırsat görüyoruz…

Bence dolar dijital para birimi ve özel sektör öncülüğünde inovasyon ve dolar dijital para birimi oluşturma fırsatına dair bir inanç var. Ve bunu ABD’nin gerçekten geride bırakabileceği seçkin bir model olarak kurmaya çalıştığımızda BlackRock’ın bizim için büyük bir ortak olabileceğini düşünüyorum.”

İ

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/GrandeDuc/Natalia SiiatovskaiaSon dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap