10 Yıl İçinde Bitcoin ve Kripto: 3,1 Milyar İşlem

 10 Yıl İçinde Bitcoin ve Kripto: 3,1 Milyar İşlem

 2019’da Bitcoin ve Lider Kripto Ağları İşlem Sayısını Artırdı

Tüm kripto para birimleri, benimsenmesinde üstel büyüme gösterdi ve toplam 3,1 milyar işleme ulaştı. Bu işlemler yoluyla aktarılan toplam değer değişiklik gösterir, ancak yüksek etkinlik, daha uygun kullanım durumları ve genel kabulü ima eder. Reddit iş parçacığı, en büyük zincirlerin bazılarını yıllık büyüme açısından karşılaştırır. Birkaç blok zincir öne çıkıyor. Bitcoin (BTC) erken bir liderdir ve aynı zamanda daha küçük zincirlerin önüne geçer.

EOS, lansmanında şaşkına dönen ancak önemli işlem seviyeleri taşıyan ağlardan biriydi. Bu etkinliğin çoğu, dağıtılmış uygulamalar ve simüle edilmiş madencilik şemaları tarafından desteklenmektedir.

Geçen yılki diğer rakipler Bitcoin Cash (BCH) ve Bitcoin SV (BSV) idi. Büyümenin ne kadarının organik olduğu ve spam işlemleri, testler veya istatistikleri artırmak için uyumlu çabalarla ne kadarının gerçekleştiği belirsizdir. Bitcoin işlem sayısı bile biraz yanlıştır ve muhtemelen spam ve madeni para karıştırma işlemlerini içermektedir. Ekonomik işlemleri zincirleme hesaplama ve diğer kullanım durumlarından çıkarmak zordur.

İşlemler Fiyat İşlemiyle Kısmen İlişkili

İşlem sağlığı büyümeyi göstermek için önemlidir. 2019 yılında, merkezi olmayan finansman biçimleri ve akıllı sözleşmelerin daha aktif hale gelmesi de dahil olmak üzere işlem yapmak için yeni vakalar ortaya çıktı.

Diğer blok zincirleri işlem sayısının durgun olduğunu gördü. Yine de, IOTA gibi diğerleri, iki hafta boyunca ağ kapalı olduğundan yüksek işlem sayısı için vaatlerini yerine getirmiyorlar..

Litecoin (LTC) ve Dash (DASH) gibi daha eski paralar, ayı piyasasına rağmen geçen yıl aktivite topladı. Aynı zamanda, TRON (TRX) gibi ağlar EOS ile karşılaştırıldığında hala gecikmektedir.

Artan işlem sayısı, yükselen varlık fiyatları ile doğrudan ilişkili değildir. Yine de, zincirleme faaliyetin en azından bazı varlık türleri için olumlu bir gösterge olduğu gösterilmiştir. Bitcoin ve Litecoin durumunda, zincir üzerindeki daha yüksek aktivite, daha aktif fiyat hareketlerinin süreleriyle çakışır. Bitcoin ağı şu anda günde 1 milyon dolar değerinde 300.000 ila 400.000 işlem gerçekleştiriyor.

Yorum Yap