1,2 Milyar Dolarlık Bitcoin Bir Günde Coinbase’den Ayrılarak Ağır Kurumsal Birikmeye İşaret Ediyor ⋆ ZyCrypto

 1,2 Milyar Dolarlık Bitcoin Bir Günde Coinbase’den Ayrılarak Ağır Kurumsal Birikmeye İşaret Ediyor ⋆ ZyCrypto

&nbsp &nbsp Önemli sayıda Bitcoin, hafta sonu başında Coinbase’den ayrıldı. Çıkışlar, varlık sınıfına artan kurumsal ilginin göstergesidir. Balinalar, Bitcoin’deki düşüşün ardından son günlerde hız kazanıyor.

Bitcoin 40 bin doların altına düştüğünden, Bitcoin balinaları ellerinden geldiği kadar silip süpürüyor. Varlığın Coinbase’den son çıkışları, kurumsal yatırımcılar için bir işaret olarak yorumlanıyor.

Coinbase’in Bitcoin Çıkışı

Önde gelen ABD kripto para borsası Coinbase, platformdan büyük bir BTC çıkışı kaydetti. CryptoQuant’a göre Coinbase, Cuma günü 30.000 BTC’nin soğuk cüzdanlar ve saklama cüzdanları değişiminden ayrıldığını gördü.

CryptoQuant’ın CEO’su Ki-Young Ju, trendi aramak için Twitter’a gitti. “Bugün Coinbase’den 30 bin BTC çıktı. Kurumsal satın almalar yine büyük hikaye olabilir, çünkü Yürütme Emri herhangi bir engel yaratmadı” dedi.

Kurumsal alıcılar varlıkları soğuk cüzdanlara taşımış olsa da bu rakamın önemli olmadığını da sözlerine ekledi. En son hareketin, varlıkların “kurumlardan OTC anlaşmaları için Coinbase Custody cüzdanlarına” doğru hareketi olduğunu belirtiyor.

Balina etkinliği, Biden’in kripto para birimleri için tünelin sonunda parlayan bir ışık sunan yürütme emrinin geçmesinden bu yana yüksek. Bir Santiment raporu, geçen hafta “hafta sonları hafif yavaşlamalarla birlikte Pazartesiden Cumaya 1 milyon doları aşan ~4.000 balina işleminin sürekli arzı” olduğunu belirtti.

Reklam &nbsp &nbsp

Balina aktivitesi, Bitcoin hafta boyunca değerinin %10’undan fazlasını kaybettikten sonra 40.000 doların altında işlem gördükten sonra arttı. Perakende yatırımcılar tereddüt ederken, balinalar varlık sınıfındaki varlıklarını artırmak için her gün ortalama 1 milyon dolar harcadı. Bitcoin şu anda 40.460 dolardan işlem görüyor ve son 7 gün içinde 48.086 doların keyfini çıkardıktan sonra yüzde 5.40 düştü.

BTCUSD Grafiği Ticaret Görünümü

Bitcoin Balinaları

Bitcoin balinaları, varlığın en az 1 milyon dolar değerinde olduğu hesaplardır. Bir Insider raporuna göre, pazarın %40’ını oluşturan yaklaşık 1.000 Bitcoin balinası var. Bu sınıflandırma içinde mega balinalar ve daha küçük balinalar vardır. Var olan tüm Bitcoin’lerin %13’ü 100’den biraz fazla balina tarafından tutuluyor ve analistler bu balinaların sahip olduğu muazzam güçlere dikkat çekiyor.

Kripto eleştirmeni David Gerard, “Büyük katmanlar fiyatı kolayca hareket ettirebilir” dedi. “Bitcoin ticaret piyasası çok zayıf olduğu için herhangi biri onu çökertebilir.”

Varlığın en büyük sahipleri arasında 120.000’den fazla Bitcoin ile Michael Saylor’un MicroStrategy’si yer alıyor; Tesla, 1,7 milyar doların üzerinde BTC’ye sahipken, Luna Foundation Guard bir satın alma çılgınlığı başlattıktan sonra liderleri yakalamak için coşkulu bir çaba sarf etti.


Yorum Yap