12 Nisan yarın olağanüstü yüksek enflasyon bekleniyor. Bitcoin tepki verecek mi? | CryptoSlate

 12 Nisan yarın olağanüstü yüksek enflasyon bekleniyor. Bitcoin tepki verecek mi?  |  CryptoSlate

Beyaz Saray, Bitcoin’in 16 Mart’tan bu yana ilk kez 39.000 $ aralığına düştüğünü duyurdu. “Olağanüstü derecede yüksek” manşet TÜFE verilerinin yarın 12 Nisan’da açıklanmasını bekliyorlar. Açıklama, ABD’de gaz fiyatlarının Mart ayında kabaca %25 arttığını ve bu rakamların yarının enflasyon okumalarını yönlendireceğini doğruluyor.

ŞİMDİ – Beyaz Saray, “olağanüstü derecede yüksek” enflasyon verileri konusunda uyardı.pic.twitter.com/3ZDqpHFgoc

– Disclose.tv (@disclosetv) 11 Nisan 2022

Enflasyon beklentileri beklentilerin üzerinde.

İçinde ŞubatTÜFE verileri enflasyonun %7,9’a ulaştı çünkü motor yakıt fiyatları sadece %6,7 arttı. Şubat ayında gaz için mevsimsellikten arındırılmış aylık %6.7’lik rakamı, bildirilen %25’lik değerle değiştirdiğimizi varsayalım. Bu durumda, piyasaları kargaşaya sürükleyebilecek manşet enflasyonla karşılaşırız. Akım tahmin etmek Mart’ta enflasyonun %8.4’e çıkması bekleniyor. Ancak bu veriler, %15’in üzerinde bir rakam görebileceğimizi gösteriyor. Chainlink tabanlı enflasyon kehaneti, Truflasyon enflasyon yüzde 13,5 olarak belirlendi. Blockchain projesi, ‘2022’de TÜFE kategorilerinin %80’ini resmi TÜFE sepetindeki göreceli önemlerine göre değiştirmeyi’ hedefliyor. Veriler toplanır ve ardından Chainlink pazarı için gerçek zamanlı bir enflasyon seviyesi kehaneti oluşturmak için toplanır.

Enflasyon gerçekten de bunun önerdiği kadar sıcak çıkarsa, yüksek büyüme gösteren hisse senetleri ve teknolojide büyük bir satış görmemiz muhtemeldir. Ne yazık ki, Bitcoin genellikle teknoloji gibi davranır ve bu gerçekleştiğinde aşağı yönlü bir yörünge izler. Bununla birlikte, bugün Bitcoin fiyatındaki %6’lık düşüşle bile, TÜFE rakamları açıklandığında daha fazla düşmeyerek potansiyel olarak bir enflasyon riskinden korunma işlevi görebilir.

Enflasyonda Bitcoin fiyatlandırması

Beyaz Saray’ın açıklamasının ardından Bitcoin’in fiyatı neredeyse %3 düştü, bu da kripto para biriminin yarının piyasaya sürülmesinin maksimum acısında zaten fiyatlanıyor olabileceğini gösteriyor. Kripto pazarları 7/24 açık olduğundan, dünya olaylarına gerçek zamanlı olarak tepki verme konusunda benzersiz bir yeteneğe sahipler. Hisse senedi piyasaları piyasa öncesi ticarete açıldığında, teknoloji hisse senetleri önemli ölçüde düşerse, en iyi kripto para biriminin nasıl tepki vereceğini görmek ilginç olacak.

Mart ayı TÜFE verileri, 12 Nisan günü saat 8:00’de (EST) açıklanacak. İşgücü İstatistikleri Bürosu İnternet sitesi. Kripto piyasasının uzun zamandır en yüksek manşet TÜFE açıklaması olması beklenen şeye nasıl tepki verdiğini yakından izlediğinizden emin olun.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve özel Discord topluluğumuza, daha özel içerik ve analizlere erişin.

Zincir üzerinde analiz

Fiyat anlık görüntüleri

Daha fazla bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm faydaları keşfedin

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap