2 Günlük Artışın 42 bin Dolara ulaşmasının ardından Yerel Dip Teyit Edildi mi? (Bitcoin Fiyat Analizi)

 2 Günlük Artışın 42 bin Dolara ulaşmasının ardından Yerel Dip Teyit Edildi mi?  (Bitcoin Fiyat Analizi)

Geçen hafta, 50 günlük ve 100 günlük hareketli ortalama çizgileri bir yükseliş geçişinden geçti, ancak Bitcoin fiyatı tutmak yerine keskin bir şekilde daha düşük seviyelere düştü. İyi haber şu ki, fiyat hızla toparlandı ve hatta şu anda kritik 50 günlük hareketli ortalama çizgisiyle karşı karşıya kalırken 100 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıktı.

Teknik Analiz

Teknik Analiz Shayan

Günlük Grafik

Bitcoin şu anda bir sonraki kilit direnç olan 50 günlük hareketli ortalamayı kırmayı hedefliyor. Eğer öyleyse, başka bir yükseliş koşusu bekleniyor. Bu durumda, Bitcoin için bir sonraki önemli direnç seviyesi 45 bin dolar kilit seviyesi civarındayken, diğer yandan 40 bin doların altındaki ilk büyük destek 37 bin dolar talep bölgesi civarında.

4 Saatlik Grafik

Bitcoin, alt zaman çizelgesi çizelgelerinde 49 bin dolar seviyesi tarafından reddedildikten sonra, fiyat düşüş eğilimi olan daha düşük yüksekler ve daha düşük düşükler modeli oluşturdu.

Bununla birlikte, ayılar fiyatı yükselen kanalın alt trend çizgisinin ve 36-37 bin dolarlık destek seviyelerinin altına itemezken, boğalar tekrar kontrolü ele geçirdi ve fiyatı bir önceki yüksek seviyenin üzerine çıkardı.

Bir düşüş ayağı sırasında daha yüksek bir zirve oluşturmak, geri dönüş için çok önemlidir ve kısa vadede düşüş momentumunun sonunu gösterebilir.

Ek olarak, Bitcoin’in bir sonraki kısa vadeli direnç seviyesi 43 bin dolar civarında ve fiyat şu anda bu seviyeyi aşmayı ve daha yüksek arz bölgelerine ulaşmayı hedefliyor.

Zincir Üzerinde Analiz

On-chain Analizi Edris

Değişim Girişi SOAB

Borsa Girişi SOAB, hangi kohortların kripto paralarını borsalara yatırdığını belirlemek için değerli bir ölçümdür. Bu gruplar bekletme sürelerine bölünür ve 1 haftadan 1 aya kadar olan grup bu çizelgede gösterilir.

Veriler, geçen ay giren bu piyasa katılımcılarının, fiyat 42 bin doların altına düştüğünde büyük miktarda madeni para sattığını gösteriyor.

Birçok perakende tüccar bu seviyeyi kritik destek olarak gördü ve fiyat altına düştüğünde teslim olmaktan başka çareleri kalmadı.

Bu tüccarların çoğu 48 bin dolarlık yerel zirveyi satın aldı ve önemli bir zararla sattı. Bu devasa kısa vadeli sahiplerin kapitülasyonları, akıllı paranın yeterli taleple dolaşıma geri dönen bu büyük arzı karşılaması durumunda yerel bir dip noktasının yakın olabileceğine işaret edebilir.

ÖZEL TEKLİF (Sponsorlu) Binance Ücretsiz 100$ (Özel): Kayıt olmak ve Binance Vadeli İşlemlerinde ilk ay (şartlar) için 100$ ücretsiz ve %10 indirim almak için bu bağlantıyı kullanın.

PrimeXBT Özel Teklifi: Kaydolmak ve PATATO50 kodunu girmek için bu bağlantıyı kullanın ve depozitolarınızdan 7,000$’a kadar kazanın.

Sorumluluk Reddi: CryptoPotato’da bulunan bilgiler alıntı yapılan yazarlara aittir. CryptoPotato’nun herhangi bir yatırım alıp almama, satma veya elinde tutma konusundaki görüşlerini temsil etmez. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce kendi araştırmanızı yapmanız önerilir. Sağlanan bilgileri kendi sorumluluğunuzda kullanın. Daha fazla bilgi için Sorumluluk Reddi’ne bakın.

Kripto para grafikleri TradingView tarafından.Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap