Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

2019’un Son Çeyreğinde Yüzde 42 Yükseliş Kaydetti!

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 2019’un Son Çeyreğinde Yüzde 42 Yükseliş Kaydetti!
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Brezilya’nın en büyük kripto-dostu bankası 2019’un son çeyreğinde %42 yükseliş kaydetti.

Latin Amerika’daki en büyük bağımsız yatırım bankası Banco BTG Pactual SA, geçtiğimiz yılın dördüncü çeyreğinde %42 gibi etkileyici bir net gelir artışı yaşadı. Banka, kripto para birimi dostu geleneksel bankacılık kuruluşlarından biri olarak kabul ediliyor. Geçen yıl BTG, güvenlik token teklifleri için Ethereum ve Tezos blokzincir ağlarını kullanmaya başladı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Reuters tarafından da daha önce bildirildiği üzere BTG’nin 4. çeyrek kar rakamları analistlerin beklentilerini aştı: Net gelir yaklaşık 232 milyon dolar olarak gerçekleşti ve böylece toplam gelirde %61 oranında artış yaşandı. Bankanın kredi büyümesi de artmaya devam ediyor; üçüncü çeyrek rakamlarına göre %11’in üzerinde bir büyüme kaydedildi. Bu artış, kasım ayındaki duyurudan sonra geldi; bunun yanı sıra BTG‘nin Kolombiya ve Şili gibi diğer Güney Amerika ülkelerinde verdiği kredi tutarlarını arttıracağı belirtildi.

2019’un başlarında, büyük Brezilya bankası, bir emlak fonu için bir güvenlik token teklifi (STO) başlattı. REITBZ, Güney Amerika’daki buna benzer ilk çabaydı. Tüm tokenler Ethereum blok zinciri üzerinde üretildi. Başlangıçta yatırımcılarından 3 milyon doların üzerinde para topladı. Kısa bir süre sonra banka, Dubai merkezli varlık yönetim şirketi Dalma Capital ile ortaklık kurdu. Her iki şirket de blokzincir ağını Ethereum’dan Tezos’a çevirmeye karar verdi. Her iki finansal kurumun “mevcut ve muhtemel token satışları için 1 milyar doları aşan bir anlaşmaya vardığı” iddiaları da Temmuz 2019 itibariyle ortaya atılmıştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap