21 Milyonluk Airdrop ve Geri Alım

0
625

‘’Proof of Behaviour- PoB’’ özelliğini kullanan ilk kripto para borsası olma özelliğini taşıyan Boboo, 20 Mart TSİ 03.00 itibariyle eşi görülmemiş bir airdrop programı başlattı. Ayın 5’inde oluşturulan ve borsaya ait olan ‘’BOBT’’ adlı token ile Boboo borsası, ilerleyen 2 yıllık süreçte elde edeceği spot ticaret gelirlerini kullanıcılarına geri vermeyi planlıyor. Henüz 1 yılı dahi doldurmayan geçmişine rağmen tecrübeli bir ekiple beraber yoluna emin adımlarla devam Boboo borsası, hem bilinirliğini arttırmak hem de kripto para dünyasına yeni bir soluk getirmeyi amaçlıyor. Bu yönüyle PoB sistemini oluşturduktan sonra şimdi de BOBT token airdrop ve geri alım programını devreye sokuyorlar. Yazımızda öncelikle PoB özelliğini etraflıca inceleyeceğiz. Daha sonrasında ise BOBT token özellikleri ve geri alım programının detaylarına göz atacağız.

‘’Proof of Behaviour – PoB’’ sistemi nedir, nasıl çalışır?

Tam Türkçesi ‘’davranış kanıtı’’ olan PoB özelliği, günlük hayatta diğer borsaları kullanırken sıradan bir şekilde yaptığımız her davranış için bize ödül vermek üzerine kurulmuş bir sistemdir. Kaydolmak, KYC tamamlamak, bir kez dahi olsa al-sat yapmak ve borsaya referans kullanarak yeni kullanıcılar kazandırmak gibi her türlü işlem PoB’nin tanımı içinde yer almaktadır. Boboo; çoğunluğu Alibaba, Google, Tencent gibi dünyaca ünlü sitelerde çalışmış bir ekibe sahiptir. Bu ekip de dünyanın geleceği için varlık dijitalleştirilmesinin bir seçenek yerine bir zorunluluk olması gerektiğine inanmaktadır. Bu inanç ile çalışan ekip 13 Kasım 2019 itibariyle yayınladıkları Medium makalesi aracılığıyla ilk adımı attılar.

Mevcut makaleden de anlayabileceğimiz üzere, yaptığımız her davranış için ‘’Hash Rate – HR’’ adı verilen bir puan kazanıyorsunuz. Her gün de toplam HR’ler içinde sizin HR miktarınızın oranına bağlı olarak USDT kripto parasından kazanıyorsunuz. Bu konuda dağıtılan tüm USDT miktarları ile ilgili tüm detaylar Boboo Twitter hesabından her gün paylaşılmaktadır.

Peki BOBT bu programın neresinde yer alıyor?

BOBT, Ethereum blok zinciri üzerinde toplamda 21,000,000 adet olacak şekilde yaratılmıştır. Gelecekte asla toplam arz artmayacak fakat 2 yıl içinde gerçekleşecek ‘’geri alım programı’’ çerçevesinde toplam arz sürekli azaltılacaktır. Kontrat adresi üzerinden toplam arz miktarını takip edebilirsiniz.

13 Mart tarihinde yayınlanan bir diğer Medium makalesinde geri alım ve airdrop programının tüm detayları paylaşıldı. Buna göre, 20 Mart itibariyle PoB sistemi üzerinden yapılabilecek tüm görevlere ek olarak, yapılacak her al-sat işlemi sonucunda ortaya çıkacak işlem komisyonu miktarına bağlı olarak tüm kullanıcılara BOBT dağıtımı yapılacaktır. Dağıtım 4 farklı safhada toplam 100 gün sürecek ve 3 Temmuz 2020 tarihi itibariyle sonlanacaktır. 4 Temmuz 2020 tarihinden sonra da Boboo borsası üzerinde BOBT pariteleriyle işlemler başlayacaktır.

Her kullanıcının işlem geçmişi ve ödediği komisyon miktarı alınarak hesaplanacak BOBT miktarı, 3 Temmuz günü sonuna kadar hesaplara tanımlanacak ve kullanıma açık hale getirilecektir. Bu süreden sonra ise geri alım programı başlatılacaktır. Bu program kapsamında, ilk olarak 1.2$ üzerinden yapılacak feri alım programı her hafta 2,5% ve sonraki yıl haftalık 1,25% olacak şekilde arttırılacak ve son geri alım programı BOBT başına 8,17$’dan hesaplanacaktır. Böylece bu günlerde ödeyeceğiniz komisyon miktarının yaklaşık 8 katını 2 yıl sonra geri alma imkanı elde edeceksiniz.

Bunun yanı sıra 2 yıllık süre boyunca Boboo borsasının spot ticaretten elde edeceği tüm gelirler her gün, elinde BOBT tutan kullanıcılara dağıtılacaktır. Bu şekilde hem fiyatı artarken hem de HODL eden kişilere ayriyeten ödül verilecektir.

Siz de bu linkten borsaya kaydolabilir, al-sat yapabilir ve BOBT token sahibi olma şansı yakalayabilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz