4.200.000.000.000 $ Varlık Yönetimi Devi Bu Yıl Bitcoin 401 (k) Planları Sunacak: Rapor

 4.200.000.000.000 $ Varlık Yönetimi Devi Bu Yıl Bitcoin 401 (k) Planları Sunacak: Rapor

Yeni bir rapor, varlık yönetimi devi Fidelity Investments’ın, şirket sponsorluğundaki emeklilik hesaplarının katılımcılarının tasarruflarının bir kısmını Bitcoin’e (BTC) yatırmasına izin vereceğini söylüyor.

New York Times’a göre, Fidelity planlar 401 (k) sahiplerinin, işverenleri izin verirse amiral gemisi kripto para birimine yatırım yapmalarını sağlayan dijital varlık hesapları başlatmak.

Rapora göre, çalışanlar Bitcoin’e tahsis etmek istedikleri tutarı seçebilecekler ancak işverenler amiral gemisi kripto varlığına yatırılabilecek maksimum tutarı belirleyecek. Bununla birlikte, Bitcoin’e tahsis edilen maksimum miktar, şimdilik Fidelity tarafından belirlenen %20’lik tavanı aşamaz.

Fidelity’nin %0,75 ile %0,90 arasında bir hesap ücreti alacağı bildiriliyor. Ayrıca bir işlem ücreti alınacaktır.

Raporda, Fidelity Investments’ın işyeri emeklilik teklifleri ve platformları başkanı Dave Gray, dijital varlık ürünü fikrinin talep odaklı olduğunu söylüyor.

“Bitcoin veya dijital varlıkların bir emeklilik planında nasıl sunulabileceği konusunda organik olarak plan sponsorlarından artan bir ilgi duymaya başladık.”

Fidelity’nin yeni ürününü en erken benimseyenler arasında kurumsal yazılım firması ve önde gelen Bitcoin sahibi MicroStrategy var. 5 Nisan itibariyle, MicroStrategy sahip olunan 129.218 Bitcoin, ortalama 30.700 $ fiyatla satın alındı. Bitcoin, yazı yazılırken 40.438 dolardan işlem görüyor.

Fidelity’nin çalışanların emeklilik tasarruf planlarına Bitcoin tahsis etmesine izin verme hamlesi, işyeri emeklilik planlarını denetlemekten sorumlu ABD Çalışma Bakanlığı ajansı olan Çalışan Faydaları Güvenlik İdaresi’nden bu yana bir aydan biraz fazla bir süre geçti. çağırdı 401 (k) sağlayıcıları “kripto para birimine doğrudan yatırım seçeneklerini dahil etmeden önce aşırı özen göstermeyi” planlıyor.

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/Aleksander Polanowski/Andy Chipus
Yorum Yap