40 Bin Dolara Yakın Baskı Altında Bitcoin, Bunun Değişmesinin İki Nedeni

 40 Bin Dolara Yakın Baskı Altında Bitcoin, Bunun Değişmesinin İki Nedeni

Bitcoin, 30.000 dolardan düşük 40.000 dolara kadar olan alanlarda menzile bağlı kalıyor. Piyasa değerine göre ilk kripto, sektördeki yavaşlamaya çeşitli faktörlerin katkıda bulunması nedeniyle oynaklığının azaldığını gördü.

İlgili Okuma | TA: Bitcoin Kazançları Düzeltiyor, Destek Direnci 41 Bin Dolara Döndü

Yazma sırasında, Bitcoin (BTC), son 24 saatte %6 kayıp ve geçen hafta %1 karla 40.500 dolardan işlem görüyor.

4 saatlik grafikte BTC yatay hareket ediyor. Kaynak: BTCUSD İşlem Görünümü

Ticaret firması QCP Capital, Bitcoin’in mevcut seviyelerinin etrafındaki alanı geri kazandığı için daha geniş bir aralıkta işlem gördüğüne inanıyor. Firma, BTC’nin son fiyat hareketinin arkasında 2 ana neden olduğunu iddia ediyor.

ABD Federal Rezervi’nin (FED) agresif bir para politikasına işaret etmesine ek olarak, Bitcoin ve Ethereum’un kritik desteği sırasıyla 30.000 $ ve 2.500 $’da yeniden ziyaret etmesi beklentileri var. Bu beklentiler, eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes’in son gönderisi “The Q Trap” tarafından oluşturuldu.

Opsiyon piyasalarında, QCP Capital’in “Mayıs ve Haziran çağrılarının büyük bir satışını kaydetmesi ve BTC ve ETH riskinin tersine dönmesine neden olması” nedeniyle tüccarlar potansiyel bir düşüşe hazırlanıyorlar. Bu seviyeler eksi %6’dan eksi %10’a düştü.

Tersine, BTC ve ETH putlarına olan talep arttı. Başka bir deyişle, tüccarlar, satış (sat) opsiyonları satın alarak yaklaşan çöküşten korunmaya çalışıyor gibi görünüyor. Fiyat düşerse, faydalanabilecekler.

Ethereum, put çağrıları talebindeki en büyük artışı gördü. QCP Capital, bunu “Birleşme”nin gecikmesine bağladı. Etkinlik, Ethereum’un yürütme katmanını kendi fikir birliği katmanıyla birleştirmek ve ETH 2.0’ı tamamen işlevsel hale getirmek için ayarlandı.

Bitcoin, Stabilcoin Çılgınlığıyla En Alt Noktayı Buldu

QCP Capital, Bitcoin’in düşük volatilite ile karakterize edilen son fiyat hareketinin, algoritmik stabilcoinlerin popülerleşmesinin bir sonucu olabileceğine inanıyor. Bu dijital varlıklar uzun yıllardır kripto alanında bulunuyor, ancak Terra’nın UST’si onlara yeni bir hayat vermeyi başardı.

Kullanıcılar Anchor Protocol tarafından sunulan %19 yıllık yüzde verimden (APY) yararlanmak istediğinden UST’ye olan talep arttı. Diğer projeler bu modeli taklit etmeye başladı ve ticaret firmasının “piyasada yumuşak zemin” dediği şeyi yarattı. QCP Capital ekledi:

Luna Foundation Guard (LFG) tarafından belirlenen emsallerin yayılacağından ve bunun FRAX, NEAR ve TRON’dan gelen bir duyuru dalgasıyla hızla gerçekleştiğinden önceki bir gönderide bahsetmiştik (…). LFG’nin BTC ve AVAX’i satın almasına benzer şekilde, bu algo ahırları hazinelerini büyük madeni paralarda inşa edecek ve alımlarından piyasada maddi destek sağlayacak.

Piyasadaki kısa vadeli rahatlama, uzun vadeli baskıya çevrilebilir. Ticaret firması, bu dijital varlıkların sektör için sistematik bir risk olabileceğini iddia ediyor.

Bu sabit paraları yöneten kuruluşlar, varlıklarının sabitlenmesini sağlamak için BTC veya ETH satın alırsa, sabitlenmiş bir senaryonun piyasadaki satış baskısını artırma olasılığı vardır. Stabilcoin’ler oynak olma riski altındaysa, varlıklar sabit tutmaya çalışmak için varlıklarını satacaklar.

Her durumda, QCP Capital ve diğerleri, algoritmik stabilcoinlerin uzun vadeli sürdürülebilirliğini merak ediyor. Terra’nın yerel sabit paraları olan UST, savaşta test edildi, ancak birçok kişi, kullanıcılarını artan rekabette tutabilecek mi diye merak ediyor.

İlgili Okuma | “Sıkıcı” Bir Bitcoin Neden İyi Bir Şey Olabilir?

Bu arada, Mayıs/Haziran çöküşünün beklentileri arttıkça ve algo sabit paralar çoğaldıkça, Bitcoin aşağı yönlü kısa vadeli fiyat hareketi ile aralıkta kalmaya hazır görünüyor. Maddi Göstergelere göre, BTC’nin fiyatı yaklaşık 37.000 dolarlık likiditeyi almaya çalışacak.

#Yangın Grafikleri ~100 milyon dolar gösteriyor #bitcoin burada ve 37.5 bin dolar aralığında likidite teklif edin. Doldurulmasını beklemek, ama görmek için izliyor #BTCUSDT likidite aktif alış bölgesine hareket eder veya alış bölgesi, aktif alış bölgesine hareket eder. @binance sipariş defteri.https://t.co/26BLOFwenL pic.twitter.com/NdAGc48yfY

— Malzeme Göstergeleri (@MI_Algos) 22 Nisan 2022
Yorum Yap