40 bin doları aşan Bitcoin, BTC kurumsal çıkışları hızlandıkça büyük bir dalganın habercisi olabilir ⋆ ZyCrypto

 40 bin doları aşan Bitcoin, BTC kurumsal çıkışları hızlandıkça büyük bir dalganın habercisi olabilir ⋆ ZyCrypto

Reklam &nbsp &nbsp

Bitcoin, Paskalya hafta sonu boyunca yenildikten sonra 40.000 doların altına düştü. Bu dönem boyunca, balinalar ve diğer kurumsal yatırımcılar, şekillenebilecek bir Boğa Koşusu bekledikleri için düşüşü satın almak için koştular.

Geçen haftadan bu yana, kripto yatırım ürünlerinden ve fonlarından Bitcoin çıkışları 73 Milyon Dolara ulaştı. Nisan ayı boyunca, toplam çıkış 196 Milyon Doların üzerindedir.

BTC/USD çifti, basın zamanında iyi bir toparlanma dalgasına başlıyordu. Fiyat kurtarma eylemi onu 38,5 bin doların üzerine çıkardı ve şu anda son 24 saatte %1,8 artarak 38,565 dolardan işlem görüyor.

Ek olarak, BTC/USD paritesinin saatlik zaman diliminde 39 bin dolara yakın dirençle kısa vadeli bir sözleşme üçgeni inşa ediliyor. Önemli bir yükselişe başlamak için paritenin şimdi 39.100 dolar ve 39.600 dolar direnç seviyelerini aşması gerekiyor.

Bitcoin’in yukarı yönlü rallisi

Basın zamanı itibariyle, bitcoin fiyatı 38.000 doların üzerinde bir taban oluşturmuştu. Güçlü bir toparlanma dalgası başlattı ve 38.000 doların üzerinde toparlandı. Fiyat pozitif bölgede kaldı ve 38.400 doların üzerine çıktı. 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerine çıktı ve 38,5 bin dolarlık bariyeri aştı.

Reklam &nbsp &nbsp

Yukarı yönde, ani direnç 39.500 dolar civarında bulunuyor. Bir sonraki önemli direnç seviyesi 39.100 dolar olabilir. Güçlü bir yükseliş trendi başlatmak için fiyatın önce 38.900 doların üzerine çıkması ve ardından 39 bin doları geçmesi gerekiyor. Boğalar başarılı olursa, fiyat 42.500 dolar direnç seviyesine ulaşabilir. Daha fazla kazanç, 43.200 dolara doğru bir hareket gerektirebilir.

Balinalar ve kurumsallaşmış çıkışlar

Büyük kripto borsalarındaki BTC hacimleri, fiyatı son haftalarda düştüğü için düştü. Ek olarak, kripto para birimi ticaret platformlarından BTC çıkışı da arttı. CoinShares’in haftalık dijital varlık fonu akışları raporuna göre:

“Yatırımcılar, birkaç haftalık girişlerin ardından Short-Bitcoin yatırım ürünlerini satmış görünüyor. Geçen hafta çıkışlar, yönetim altındaki toplam varlıkların %16’sını temsil eden 1.8 milyon ABD Doları idi. Blockchain hisse senetleri, geçen hafta toplam 23 milyon ABD Doları tutarındaki girişlerden etkilenmedi.


Yorum Yap