500.000 Dolarlık Altcoin Boşaltıldı!

Pazar günü öğleden sonra, DeFi kesmek / saldırısının gerçekleştiği sosyal medya aracılığıyla raporlar yayılmaya başladı. The Block’tan Steven Zheng’e göre , haberler ilk olarak Telegram aracılığıyla yayıldı . Bir Telegram grubunun yöneticisi, token takaslarını kolaylaştırmaya odaklanan bir DeFi protokolü olan Balancer ile ilgili bir sorun olduğunu fark etti.

Zheng“Görünüşe göre birisi WETH ve STA’dan oluşan bir Dengeleyici Havuzu boşalttı ve 500 bin dolarlık WETH ile kaçtı,” diye yazdı. Twitter üzerinden bunu ilk yayınlayan haberlerden biri oldu.

Zheng’in tweet’inden saatler sonra, saldırı Ethereum merkezliydi ve Balancer Labs’ın kurucu ortağı Mike McDonald tarafından doğrulandı. Durumun 1 inçlik bir çöküşüne göre , Zhang saldırı doğruladı ve bu saldırı sırasında 500.000 dolardan fazla Ethereum ve diğer altcoinler boşaltıldı.

Borsa araştırması, saldırganın Dengeleyici Havuzunu manipüle etmek için akıllı bir sözleşme kullandığını ve böylece borca ​​gireceğini saptadı:

“Bu fonlar, WETH’yi STA jetonuna 24 kez takas etmek için kullanıldı ve bu da STA dengesini havuzdan boşalttı. Saldırgan WETH’i STA’ya her değiştirdiğinde, Dengeleyici Havuzu beklenenden % 1 daha az STA aldı. ” denildi.

Saldırgan, Synthetix ve Chainlink’i havuzdan boşaltmak için bir güvenlik açığından yararlandı. Daha önce de belirtildiği gibi, çalınan fonların değeri 500.000 $ olarak belirtildi.

Kripto Haberleri için Abone Ol

Bitcoin haberleri, Altcoin, Blockchain ve son dakika güncel haberler'e abone olun!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

Son Eklenen Haberler

Okex’den 15 Usdt Kazandıran Kampanya Okex Kayıt Ol...

0
24 Ağustos günü duyurduğumuz OKEx kampanyamızda ilk aşama geride kaldı arkadaşlar. İlk 10 gün boyunca tüm şartları eksiksiz yerine getiren kişilerin ödülleri de sırasıyla...

OKEX Kullanım Rehberi