5000 BTC Hediye Aldatmacası

Bitcoin hediye dolandırıcılığı sayısı, artan kripto para fiyatları ve dünya çapında ekonomik krizin derinleşmesiyle hızla artıyor!

Bu dolandırıcılık, ünlü kişilerin Virgin Galactic Başkanı Chamath Palihapitiya, Tesla CEO’su Elon Musk ve ABD başkan adayı Michael Bloomberg gibi ünlülerin bitcoin verdiğini iddia ediyor. Ünlülerin bitcoin veya diğer kripto para birimlerini verdiğini iddia eden Bitcoin hediye dolandırıcılığı, koronavirüs pandemi sırasında işsizlik arttıkça ve sonuçta ekonomik krizler arttıkça artıyor. Youtube’da “5000 BTC Hediye” ile canlı röportajlar içeren videolar düzenli olarak izleniyor . Videolar daki açıklamalar:

Katılmak için, katkı adresini 20 BTC’ye 0.1 BTC göndermeniz yeterlidir ve hemen gönderdiğiniz adrese 0.2 BTC’yi 40 BTC’ye geri göndereceğiz . gibi açıklamalar yapılıyor.

Videolar, ne kadar çok bitcoin gönderirseniz o kadar fazla bitcoin geri alacağınızı ve “Yalnızca bir kez katılabilirsiniz” diye vurgulanarak yayınlanıyor. Örneğin, dolandırıcılar, 20 bitcoin gönderirseniz, 40 bitcoin geri alacağınızı iddia ediyorlar. Her video bir bitcoin adresi ve ek bilgi içeren bir web sitesinin URL’sini görebilrisiniz. Aldatmaca web siteleri şunları iddia ediyor:

Kripto para kitlesini benimseme sürecini hızlandırmak için, toplam 5.000 bitcoin vermeyi taahhüt ettik. gibi açıklamalar görülüyor.

 

Youtube bu aldatmaca videolarının bir kısmını yasakladı ama yine de düzenli olarak yeniden görünmeye devam ediyorlar. Youtube’da 5000 BTC hediye dolandırıcılığı videosu listelenmiştir.

Kripto Haberleri için Abone Ol

Bitcoin haberleri, Altcoin, Blockchain ve son dakika güncel haberler'e abone olun!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

Son Eklenen Haberler

Okex’den 15 Usdt Kazandıran Kampanya Okex Kayıt Ol...

0
24 Ağustos günü duyurduğumuz OKEx kampanyamızda ilk aşama geride kaldı arkadaşlar. İlk 10 gün boyunca tüm şartları eksiksiz yerine getiren kişilerin ödülleri de sırasıyla...

OKEX Kullanım Rehberi