600 Günlük MA Destek Hattı Bitcoin’i Tekrar Bastırabilir mi?

 600 Günlük MA Destek Hattı Bitcoin’i Tekrar Bastırabilir mi?

Grafikler, Bitcoin 600 günlük hareketli ortalamanın (MA) bir kez daha BTC fiyat eğrisi ile buluştuğunu gösteriyor, çizgi bir kez daha kripto için destek görevi görecek mi?

Bitcoin Fiyat Eğrisi Bir kez daha 600 Günlük MA’ya Dokunuyor

CryptoQuant’ta bir analistin belirttiği gibi İletiBTC fiyatı bir kez daha 600 günlük MA destek hattına düştü.

“Hareketli ortalama” (veya kısaca MA), belirli bir süre boyunca belirli bir miktarın ortalamasını alan ve zaman geçtikçe ve söz konusu miktarın değeri (bu durumda Bitcoin fiyatı) değiştikçe kendini sürekli güncelleyen analitik bir araçtır. . Dolayısıyla adındaki “hareket”.

MA’lar, herhangi bir yerel rastgele dalgalanmayı gizleyerek fiyat eğrisini düzelttikleri için analiz için oldukça faydalı olabilir. BTC değerindeki bu tür kısa vadeli iniş ve çıkışlar genellikle herhangi bir uzun vadeli trend çalışmasıyla ilgili değildir, bu nedenle MA’lar genellikle geniş zaman aralıklarına bakarken kullanılır.

Bir analist, ister sadece bir dakika, ister bin gün olsun, herhangi bir zaman diliminde MA almayı seçebilir.

İlgili Okuma | Bitcoin Verileri: Ayı Piyasası Kanalında Kalan Aktif Varlık Sayısı

Gönderideki miktar, 600 günlük versiyona atıfta bulundu. Geçen yıl boyunca Bitcoin fiyatına karşı trendini gösteren grafik:

600 günlük MA eğrisi BTC fiyatını bir kez daha karşılamış görünüyor | Kaynak: CryptoQuant

Yukarıdaki grafikte de görebileceğiniz gibi, geçen yıl tüm zamanların en yüksek oluşumunun ardından fiyat düştüğü için Bitcoin’in değeri 600 günlük MA’ya birkaç kez dokundu.

Bu yeniden testlerin her birinde, 600 günlük MA eğrisi çizgisi, kripto fiyatı için destek görevi gördü ve tekrar yükselmesine yardımcı oldu.

Şimdi iki hat bir kez daha birbirine dokundu, ancak desteğin bu sefer devam edip etmeyeceği henüz belli değil.

İlgili Okuma | Arthur Hayes’in Crystal Ball Tahmini: Bitcoin ve Ethereum, Haziran’da Katliam Görecek

Fiyat 600 günlük MA eğrisinin altına düşerse, Bitcoin 200 günlük MA desteğini kaybettiğinde olduğu gibi gerçek bir düşüş gözlemleyebilir.

BTC Fiyatı

Yazma sırasında, Bitcoin’in fiyatı son yedi gün içinde %9 düşüşle 39.8 bin dolar civarında dalgalanıyor. Geçen ay, kripto %2 kazanç elde etti.

Aşağıdaki grafik, son beş gün içinde madeni paranın fiyatındaki eğilimi göstermektedir.

Görünüşe göre BTC fiyatı birkaç gün önce düştü | Kaynak: TradingView’de BTCUSD

Neredeyse bir ay boyunca 40 bin dolar seviyesinin üzerinde tuttuktan sonra, Bitcoin bir kez daha seviyenin altına düşmüş gibi görünüyor. Düşüşün ardından, fiyat son birkaç gün içinde yatay hareket etti.

Unsplash.com’dan öne çıkan görsel, TradingView.com’dan grafikler, CryptoQuant.com


Yorum Yap