6K Kırma Tehli̇kesi̇ndeki̇ Bitcoin

 6K Kırma Tehli̇kesi̇ndeki̇ Bitcoin

Coinmarketcap verilerine göre, Bitcoin son 24 saatte biraz düştü, ancak düşüş önümüzdeki saatlerde ve günlerde uzayabilir.

AYAKLAR BITCOIN AHŞAP KONTROLÜ ALABİLİR

Dün, fiyat çoğu büyük borsada 7.000 doların üzerine çıkamadı ve saatlik grafikte teknik analizde iyi bilinen bir düşüş paterni olan bir çift üst oluşturdu.  İlk zirve, 20 Mart’ta Bitcoin’in geleneksel pazarlardan ayrılan bir miting sırasında önceki kayıplarının bir kısmını geri kazanmasıyla ortaya çıktı.

Bununla birlikte, miting onu boğaları caydıran 7.000 dolarlık psikolojik seviyenin üzerine çıkaramadı.

Ayrıca, fiyat 16 Mart’ta yükselen trendinin destek hattına tehlikeli bir şekilde yaklaşıyor. Eğer altına düşerse, en büyük kripto para ticaretini tekrar 6.000 dolar civarında görebiliriz.  Bununla birlikte, destek tutarsa, hacim yükselirse yükseliş eğilimi gösteren bir yükseliş patlaması görebiliriz.

Şimdiye kadar, teknik analiz perspektifinden tek olumlu işaret, 50 günlük hareketli ortalamanın son zamanlarda sağlıklı bir yükseliş işareti olarak hareket etmesi gereken 100 günlük ve 200 günlük hareketli ortalamaların üzerine çıkmasıdır.  Bununla birlikte, 50 günlük ve 100 günlük hareketli ortalamalar yakında tekrar çizgilerini aşabilir ve bu da Bitcoin fiyatı üzerinde ek baskı yaratacaktır.

fiyat destek hattının altına düşerse, hızlı bir şekilde 6.000 $ ‘a düşebilir ve bir sonraki muhtemel destek seviyesi 5.000 $’ a düşebilir.

TEMELLER YARDIMCI OLABİLİR Mİ?

ABD Fed’in, gerektiği kadar nakit pompalamaya hazır olduğunu ifade etmesi, sınırlı bir arz olan kripto para birimi için yükseliş işareti olmalıydı.  Bununla birlikte, Bitcoin azalan borsaları takip etmeye karar verdiği için en azından kısa vadede durum böyle değil.  Daha önce, kripto para birimi ABD ve Avrupa borsalarını yakından takip ederek sonraki hamleler hakkında ipuçları aldı.

Dün, ABD Senatosu 2 trilyon dolar değerindeki tarihteki en büyük ekonomik teşvik paketini onayladı.  Şimdi, 96-0 sayılı mevzuat Temsilciler Meclisi’nden geçmelidir.

Merkez bankacılarının sınırsız niceliksel genişleme vaatlerine rağmen, COVID pandemisinin her iki yönde de beklenmedik bir dönüş yapabileceği için şu anda hiçbir şey net değil.

Geçen hafta Fundstrat, Bitcoin’in iyileşmesinin aylar alacağını söyledi.

Yorum Yap