700 Milyon Doların Üzerinde Terra (LUNA) 1 Doların Altına Düşerken Tasfiye Edildi

 700 Milyon Doların Üzerinde Terra (LUNA) 1 Doların Altına Düşerken Tasfiye Edildi

LUNA 1 doların altına düştüğü için, Terra pazar genelindeki düzeltmeye öncülük etmeye devam ediyor, bu da haftalık neredeyse %99’luk bir düşüş anlamına geliyor. Bitcoin ve altcoinler de kırmızı renktedir ve toplam tasfiyeler günlük ölçekte 700 milyon doları aşmaktadır.

CryptoPotato bugün erken saatlerde, tüm kripto para varlıklarının kümülatif piyasa kapitalizasyonunun bir haftadan kısa bir sürede 400 milyar doları aştığını ve 10 ayın en düşük seviyesi olan 1.350 trilyon dolara düştüğünü bildirdi. BTC 31.000 $ ‘da başarısız olduğu ve bir kez daha damping yapmaya başladığı için manzara o zamandan beri daha da kötüleşti. Dakikalar önce, birincil kripto para birimi, Temmuz 2021’den bu yana en düşük seviyesi olan 29.000 $’ı (Bitstamp’ta) kaydetti. Genelde olduğu gibi, altcoinler daha iyi durumda değil. Tam tersi, Ethereum %10 düşüşle 2.200 doların altına düşerken, BNB 300 doların (-15%) altındayken Solana, Avalanche, Polkadot, Dogecoin ve diğerleri günlük ölçekte %20’nin üzerinde değer kaybetti. Yine de, başka hiçbir kripto para, Terra’nın yerel kripto para birimi olan LUNA kadar acı çekmedi. Geçen hafta içinde ortaya çıkan ve UST’nin varsayılan fiyatı olan 1$’dan ayrılmasına yol açan destan, kullanıcıların LUNA’yı arbitraj yaparak kar edebilecekleri anlamına geliyordu. Böylece, satış baskısı, bugün erken saatlerde 1 doların altına düşen LUNA için büyük bir fiyat düşüşüne neden oldu. Sadece referans olarak, varlık altı gün önce 90 dolardan işlem gördü. Bu, bir haftadan kısa bir sürede değerinin yaklaşık %99’unu kaybettiği anlamına gelir. LUNA/USD. Kaynak: TradingView Doğal olarak, bu artan oynaklık, toplam tasfiyelerle birlikte aşırı kaldıraçlı kripto tüccarları için büyük acıya neden oldu. hızla yükselen 24 saatlik ölçekte 700 milyon doların üzerine çıktı. Tasfiye edilen alım satımların sayısı 300.000’e yakın ve Binance’de gerçekleşen en büyük tek tasfiye emri 20 milyon dolar değerinde (ETH-USDT). ÖZEL TEKLİF (Sponsorlu) Binance Ücretsiz 100$ (Özel): Kayıt olmak ve Binance Vadeli İşlemlerinde ilk ay (şartlar) için 100$ ücretsiz ve %10 indirim almak için bu bağlantıyı kullanın.

PrimeXBT Özel Teklifi: Kaydolmak ve PATATO50 kodunu girmek için bu bağlantıyı kullanın ve depozitolarınızdan 7,000$’a kadar kazanın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap