8 Yıldan Sonra İlk Kez: Bitcoin Ardışık 6 Haftalık Kırmızı Mumu İşaretledi

 8 Yıldan Sonra İlk Kez: Bitcoin Ardışık 6 Haftalık Kırmızı Mumu İşaretledi

Bitcoin’in fiyatı Mart ayının sonundan bu yana biraz acı çekti ve bu dönemde 15.000 dolardan fazla kaybetti. Ayrıca, varlığın aşağı yönlü gidişatı, yaklaşık sekiz yıldır ilk kez arka arkaya altı haftayı kırmızı mumlarla kapatarak negatif bir rekor kırdı.

Arka arkaya altı kırmızı

Mart ayının ortasına geri dönelim. BTC manzarası, 40.000 doların altında mücadele ederken o kadar da elverişli değildi. Bununla birlikte, varlık, 50.000 $ ‘a yaklaşan iki büyük haftalık artış başlattığında her şey değişti.

Topluluk sevinmeye başlamıştı, Korku ve Açgözlülük Endeksi neredeyse bir yıldır ilk kez “açgözlülük” alanına girdi ve her şey çiçek açıyor gibiydi.

Yine de, söylendiği gibi, ortaya çıkan aşağı inmelidir. Bitcoin, imrenilen 50.000 dolarlık çizgide yolunda durmakla kalmadı, aynı zamanda altı haftadan fazla bir süre sonra bugüne kadar devam eden bir negatif çizgiye girdi.

Aşağıdaki grafiğin gösterdiği gibi, BTC Mart ayının sonundan bu yana serbest düşüş yaşıyor. Bugün erken saatlerde 33.000 dolara inmek, varlığın yaklaşık 17.000 dolar kaybettiği anlamına geliyor. Ve 2014’ten beri ilk kez üst üste altı kez kırmızı haftalık mumlarla kapandı.

BTCUSD. Kaynak: TradingView

İki negatif çizgi arasında çok fazla benzerlik var. O zamanlar BTC, tipik olarak yükseliş fiyatı gelişmeleriyle ilişkili bir dönem olan yarılanmadan (o zamanlar ilk olan) iki yıl sonraydı. Gerçekten de BTC, çok kademeli olmayan düşüşüne başlamadan önce 1.100 doların üzerinde yerel zirveye yarılanmasından bu yana yaklaşık 100 kat yükselmişti.

Böylece, 2014 Ağustos sonu ile 2014 Eylül sonu arasında, kripto para birimi kırmızı renkte haftalık kapanışlar kaydetti.

BTCUSD 2014. Kaynak: TradingView

Daha Fazla Acı Gelecek mi?

Olumsuz çizgiyi önemli bir yeşil mumla kırmasına rağmen, bitcoin o zamanlar takip eden birkaç hafta içinde daha da düştü. Aslında, Ocak 2015’in ortasında 155 $’a düştü.

Hal böyle olunca, benzerlikler şimdi de devam ederse, yeni bir dalışa hazırlanmak güvenli olacaktır. Bu, yakın zamanda BTC’nin gerçekleşen fiyatına dayanan popüler bir kripto analisti tarafından tahmin edildi – tüm madeni paraların değerini, satın alındıkları fiyattan dolaşımdaki tüm BTC miktarına bölünerek gösteriyor.

Glassnode’dan alınan verilere göre, şu an itibariyle bu fiyat 24.300 dolar seviyesinde bulunuyor ve bu da 10.000 dolara yakın bir düşüş anlamına gelebilir.

A #bitcoin gerçekleşen fiyata (ortalama zincir üstü maliyet bazında) düşüş tamamen mümkündür ve ayı piyasası döngülerinde önceki piyasa dipleri ile tutarlıdır.

Gerçekleşen fiyat şu anda 24.3 bin dolar.

[1/3] pic.twitter.com/XcdCbl7W0h

— Dylan LeClair 🟠 (@DylanLeClair_) 9 Mayıs 2022

ÖZEL TEKLİF (Sponsorlu) Binance Ücretsiz 100$ (Özel): Kayıt olmak ve Binance Vadeli İşlemlerinde ilk ay (şartlar) için 100$ ücretsiz ve %10 indirim almak için bu bağlantıyı kullanın.

PrimeXBT Özel Teklifi: Kaydolmak ve PATATO50 kodunu girmek için bu bağlantıyı kullanın ve depozitolarınızdan 7,000$’a kadar kazanın.Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap