AB Yetkilileri Bitcoin Ticaretini Yasaklamayı Düşündü: Rapor

 AB Yetkilileri Bitcoin Ticaretini Yasaklamayı Düşündü: Rapor

Önemli Çıkarımlar

Yeni belgeler, Avrupa Birliği yetkilileri arasındaki Bitcoin karşıtı görüşmelerin boyutunu ortaya çıkardı. Yetkililer, ağın enerji kullanımını azaltmak için Proof-of-Work madenciliğine ek olarak bir Bitcoin ticaret yasağını düşündüler. AB temsilcileri ayrıca Bitcoin’in daha az enerji yoğun Hisse Kanıtı doğrulama mekanizmasına geçip geçemeyeceğini sordu. Bu makaleyi paylaş

Bilgi edinme özgürlüğü talebiyle elde edilen bir Belge, Avrupa Birliği yetkililerinin Bitcoin’in enerji kullanımını azaltmaya yardımcı olmak için düşündükleri önlemleri ortaya koyuyor. Belge, en iyi kripto para biriminin bir Proof-of-Stake doğrulama mekanizmasına geçmesini talep etmenin yanı sıra, ticarette doğrudan bir yasağın da kartlarda olduğunu gösteriyor.

AB Yetkilileri Bitcoin’de

AB yetkilileri Bitcoin’i sevmiyor, yeni belgeler ortaya çıktı.

Dijital haklar örgütü Netzpolitik bir yayınladı. rapor Perşembe günü, Avrupa Birliği yetkilileri arasındaki Bitcoin karşıtı görüşmelerin kapsamını vurguladı. Bilgi edinme özgürlüğü talepleri yoluyla elde edilen birkaç belge, AB’de Bitcoin madenciliği ve ticaretinin yasaklanması konusundaki tartışmaların ne kadar ilerlediğini ortaya koyuyor.

1 belge İsveç’in mali denetçisi ve çevre ajansı ile bir AB toplantısının tutanaklarını içeren, ülkedeki Bitcoin madenciliğinin büyümesini tartıştı. Bir konuşmacı, yetkililerin Bitcoin’e daha az enerji yoğun Stake Kanıtı doğrulama mekanizmasına geçmesi için baskı yapıp yapamayacağını sordu. Belge şunları söyledi:

“Ethereum değişebiliyorsa, meşru bir şekilde BTC’den de aynısını talep edebiliriz. Sürdürülebilir olan diğer kripto paraları ‘korumamız’ gerekiyor. görme [the] Bitcoin topluluğunu ‘korumak’ gerekiyor.”

Aynı toplantıda başka bir konuşmacı, AB’nin Bitcoin’in İş Kanıtı algoritmasına dayalı kripto varlık ticaretine genel bir yasak koyması gerekip gerekmediğini açıkça sordu. Bu sorunun cevabı “devam eden karar alma sürecini” korumak için redakte edilmiş olsa da, bu tür tedbirlerin açık bir şekilde değerlendirildiğinin altını çiziyor.

Ancak, yetkililerin yatırımcılara olası bir yasağın sonuçlarını tartıştığı sırada, en can alıcı açıklama toplantının sonuna doğru geldi. “Nasıl olur [the] Bitcoin’in ortadan kalkması tüketicileri etkiler mi?” ilgili bir kişiye sordu. “BTC’deki katılımcılar, kur/yatırım riskinin oynaklığının tamamen farkındalar. Ek koruma önlemlerine gerek yok” yanıtını verdi.

Tartışmaya katılanlar, Bitcoin’in bir yaşam çizgisi olarak hareket ettiği dünya çapında binlerce kişiyle ilgisiz görünüyor. Savaştan kaçmak için kripto para kullanan Ukraynalılardan enflasyondan kaçmak için Bitcoin’e yatırım yapan Arjantinlilere kadar AB, Bitcoin’in merkezi olmayan, eşler arası ödeme sisteminin faydalarını göz ardı ederken bunun yerine yalnızca enerji kullanımına odaklanıyor.

Kripto para birimleri konusundaki temel anlayış eksikliği, ilgili bir kişi, “Bitcoin, Solana’nın topluma sunmadığı hangi hizmeti sunuyor? Diğer kripto para birimlerinin Proof-of-Work olmadan çalışabileceğini kanıtlayabiliyorsanız, Bitcoin neden olamasın?”

Solana’nın sunduğu tüm avantajlar için, esas olarak Solana Vakfı’nın kontrolü altında çalışan Bitcoin’den çok daha merkezidir. Öte yandan, Bitcoin çok daha merkezi değildir, fazla enerjinin değerli bir varlığa dönüştürülmesine izin verir ve eşler arası değer ticareti yapmak için daha güvenilir ve sansürsüz bir yol sunar.

Aynı anlayış eksikliği, Bitcoin’in Proof-of-Work’ten Proof-of-Stake’e geçmesini sağlamak için yakın tarihli bir Greenpeace kampanyasına atıfta bulunarak “kodu değiştirme” çağrılarında kendini gösteriyor. Bu mantra AB politikacıları ve çevre örgütleri arasında popüler olsa da, bu gruplar Bitcoin’in Solana gibi tek bir varlıktan büyük ölçüde etkilenmediğini anlayamıyor. Bitcoin’i kendi isteğinize göre bükmek için lobi yapabileceğiniz bir grup yok; bireysel aktörlerden oluşan merkezi olmayan bir ağdır.

Netzpolitik tarafından bugün yayınlanan belge, ufuk açıcı olsa da, Kasım 2021’de düzenlenen bir toplantıyı kapsıyor. O zamandan beri AB Parlamentosu, Proof-of-Work madenciliğini yasaklayan yasaya karşı oy kullandı. Ancak belge, bazı AB yetkililerinin Bitcoin’i düzenlemeye yönelik yaklaşımları hakkında değerli bilgiler veriyor. Proof-of-Stake kripto para birimleri güvenli görünse de, Bitcoin Avrupa siyasetinde tartışmalı bir konu olmaya devam edecek gibi görünüyor.

Açıklama: Bu yazıyı yazarken, yazar ETH’ye ve diğer birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu web sitesindeki veya bu web sitesi aracılığıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, ancak Decentral Media, Inc. bu web sitesindeki veya bu web sitesi aracılığıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği veya doğruluğu konusunda herhangi bir beyanda bulunmaz veya garanti vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi veya diğer finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu web sitesindeki bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu web sitesindeki bilgilerin bir kısmı veya tamamı güncelliğini yitirebilir veya eksik veya yanlış olabilir veya olabilir. Eski, eksik veya yanlış bilgileri güncelleyebiliriz, ancak buna mecbur değiliz.

Bu web sitesindeki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO veya başka bir yatırım hakkında yatırım kararı vermemelisiniz ve bu web sitesindeki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı veya bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO veya başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına veya başka bir kalifiye finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler veya emtialar hakkında analiz veya raporlama için herhangi bir biçimde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Greenpeace Musk ve Dorsey’den “Bitcoin’i Temizlemesini” İstiyor

Ripple kurucu ortağı Chris Larsen, kampanyaya 5 milyon dolar katkıda bulundu. Greenpeace “Bitcoin’i Temizleyin” Diyor Greenpeace, kripto para birimi topluluğunun “Bitcoin’i Temizlemesi” gerektiğini düşünüyor. Çevre kampanya organizasyonunun…

Avrupa Parlamentosu İş Kanıtı Yasağına Karşı Oy Verdi

Avrupa Parlamentosu’nun Ekonomik ve Parasal İşler Komitesi, Proof-of-Work madenciliğinin yasaklanmasına yol açabilecek bir düzenleyici hükme karşı oy kullandı. Bu hüküm, sözleşmenin bir parçasıydı…

Avrupa Parlamentosu Anonimlik Karşıtı Kurallarda İlerliyor

Avrupa Parlamentosu içindeki komiteler, barındırılmayan kripto cüzdanlarını çevreleyen sert yeni düzenlemeler lehinde oy kullandı. Tam ve birincil oylama bekleniyor, ancak büyük olasılıkla…

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap