ABD Çalışma Bakanlığı, Fidelity’nin Önerdiği Bitcoin 401(k) Planları Üzerine ‘Ciddi Endişeleri’ Açıkladı: Rapor

 ABD Çalışma Bakanlığı, Fidelity’nin Önerdiği Bitcoin 401(k) Planları Üzerine ‘Ciddi Endişeleri’ Açıkladı: Rapor

ABD Çalışma Bakanlığı’nın (DOL), Fidelity Investments’ın Bitcoin (BTC) 401(k) planlarını başlatma konusundaki son kararı hakkında “ciddi endişeleri” olduğu bildiriliyor.

Yeni bir Wall Street Journal’da (WSJ) röportaj yapmakDOL Çalışan Faydaları Güvenlik İdaresi (EBSA) Sekreter Yardımcısı Vekili Ali Khawar, kriptonun ilgi çekici kullanım örnekleri olduğunu kabul ediyor ancak insanların emeklilik hesaplarını sektöre adamadan önce “olgunlaşması” gerektiğini söylüyor.

EBSA, işyeri emeklilik planlarını denetlemekten sorumlu kurumdur.

Varlık yönetimi devi sadakat Bu hafta, 401(k) sahiplerinin, işverenleri izin verirse BTC’ye yatırım yapmalarını sağlayan dijital varlık hesapları başlatma planlarını duyurdu.

Fidelity’nin maksimum %20’lik bir BTC tahsisine izin vereceği bildiriliyor. WSJ ile konuşan kıdemli bir DOL yetkilisine göre, Çalışma Bakanlığı özellikle bu yüzdeyle ilgileniyor. Khawar, departmanın endişelerini özetlemek için Fidelity ile bir görüşme planladığını söyledi.

Varlık yöneticisi WSJ’ye yeni Bitcoin 401(k) planlarının “şirketin, yatırımcı segmentlerinde dijital varlıklara yönelik sürekli artan talebin ortasında dijital varlık tekliflerini geliştirmeye ve genişletmeye devam eden taahhüdünü temsil ettiğini ve bu teknolojinin ve dijital varlıkların temsil edeceğine inanıyoruz” dedi. finans sektörünün geleceğinin büyük bir bölümünü oluşturuyor.”

Fidelity’nin çalışanların emeklilik tasarruf planlarına Bitcoin tahsis etmesine izin verme hamlesi, EBSA’dan bu yana bir aydan biraz fazla bir süre sonra geldi. çağırdı 401(k) sağlayıcıları “kripto para birimine doğrudan yatırım seçeneklerini dahil etmeden önce aşırı özen göstermeyi” planlıyor.

EBSA alıntılar Endişe nedenleri olarak kriptonun oynaklığı, belirsiz değerlemeler ve gelişen düzenleyici ortam.

Ajans ayrıca, 401(k) planı katılımcılarının dijital varlık sektörü hakkında bilinçli kararlar vermelerinin zor olduğunu savunuyor.

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/thinkhubstudio/Andy Chipus
Yorum Yap