ABD Doları Bitcoin’in Bir Sonraki Hareketine Karar Verecek mi? Analist Benjamin Cowen, BTC’nin USD ile Bağlantısına Bakıyor

 ABD Doları Bitcoin’in Bir Sonraki Hareketine Karar Verecek mi?  Analist Benjamin Cowen, BTC’nin USD ile Bağlantısına Bakıyor

Popüler kripto analisti Benjamin Cowen, Bitcoin (BTC) yatırımcılarının ABD doları endeksine (DXY) çok dikkat etmesi gerektiğini söylüyor.

Yeni bir YouTube güncellemesinde Cowen anlatır 725.000 abonesi, DXY için yükselişin Bitcoin için kötü olma eğiliminde olduğunu söyledi.

gelen verilere göre Piyasa İzlemeDolar endeksi son bir yıldır nispeten istikrarlı bir yükseliş trendinde.

“Ne yazık ki, ABD doları döviz endeksi yükseliş eğilimindeyken, Bitcoin, özellikle de bu yükseliş eğilimi çok güçlüyse, düşüş eğiliminde olma eğilimindedir.

Aksine, DXY düşüş trendindeyken, Bitcoin parabolik olma eğilimindedir ve bu yüzden ABD doları döviz endeksine biraz bakmaya değer olduğunu düşünüyorum çünkü Bitcoin’in ne yaptığını dikte ediyor gibi görünüyor. risk altında mıyız yoksa risk altında mı olduğumuza dair bir referans noktası.”

Cowen’e göre, DXY güçlü bir yükseliş trendinde olduğundan, genel piyasa muhtemelen riskten uzak duruyor.

Analist, Bitcoin yatırımcılarının tam tersini ummaları gerektiğini belirtiyor.

“Bitcoin’i gerçekten yükselişe geçirmek ve gerçekten hiçbir şey yapmadığı bu sahte çıkışlardan bazılarına sahip olmak için aramamız gereken şey, doların tersine döndüğünü ve geri düştüğünü görmek.

Gerçekten aramak istediğimiz şey bu. Yine 2017’de tersine döndük ve 2020’de yine bir dönüş yaşadık, belki 2023’te bir tane daha alırız, açıkçası bunu şu anda söylemek için çok erken. Ama sonuçta aradığımız şey bu.”

Bitcoin, yazı yazılırken 40.092.01 dolardan işlem görüyor.

İ

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/WhiteBarbie/Atelier Sommerland
Yorum Yap