ABD Enflasyonu 40 Yılın En Yüksek Seviyesini Kırarken Bitcoin Kısaca Pompalıyor

 ABD Enflasyonu 40 Yılın En Yüksek Seviyesini Kırarken Bitcoin Kısaca Pompalıyor

ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu (BLS), bugün erken saatlerde Mart 2022 için Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) okumasını açıkladı. Yıllık enflasyonu %8.5 ile 40 yılın en yüksek seviyesini kırdı.

TÜFE, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki gıda, enerji, barınma ve ulaşım gibi yaygın tüketim mallarının fiyatlarını takip eder. BLS, aylık TÜFE rakamlarını takip eden her ay için yaklaşık on gün günceller. Bu ay gösteriler Tüm kalemler endeksi, Şubat ayındaki %7.9’luk yıllık okumadan, geçen Mart’a göre %8.5 arttı. Bunun Aralık 1981’den bu yana görülen en yüksek rakam olduğu bildiriliyor. Bununla birlikte, birçok Bitcoin kullanıcısı enflasyonun rapor edilenden daha kötü olduğundan şüpheleniyor. “Enflasyon düşündüğünüzden daha kötü ve Bitcoin bildiğinizden daha iyi” tweetlendi MicroStrategy CEO’su Michael Saylor bugün. Rapora göre, artışa en büyük katkıyı benzin, barınak ve yiyecek sağladı. Yalnızca benzin, geçen aya göre %18,3 artışla tüm kalemlerdeki artışın yarısını oluşturdu. Geçen yıl %32 arttı. Yükselen gaz fiyatları, Başkan Biden’ın Rus petrol ithalatına karşı yaptırımları yürürlüğe koymasından bu yana önemli bir konu oldu. Karşılaştırıldığında, gıda endeksi geçen aya göre %1 artarken, evde gıda endeksi %1,5 arttı. Yıl boyunca,% 8.8 arttı. Bitcoin’in fiyatının enflasyon haberlerine tepki verme eğilimi hafif. “Dijital altın” ile olan ilişkisi, fiyatı son aylarda hisse senetlerini en doğru şekilde takip etmesine rağmen, bazılarının bunu bir enflasyon riskinden korunma olarak düşünmesine yol açıyor. Bugün Bitcoin, enflasyon rakamları düştüğü için 40.500 doların üzerine çıkmayı başardı, ancak daha sonra tekrar 40.000 doların altına düştü. Yazma sırasında 39.639 dolar değerinde. Benzer şekilde, S&P 500 bugün açılışta %1 kazandı. Bitcoin / USD. Kaynak: TradingView ÖZEL TEKLİF (Sponsorlu) Binance Ücretsiz 100$ (Özel): Kayıt olmak ve Binance Vadeli İşlemlerinde ilk ay (şartlar) için 100$ ücretsiz ve %10 indirim almak için bu bağlantıyı kullanın.

PrimeXBT Özel Teklifi: Kaydolmak ve PATATO50 kodunu girmek için bu bağlantıyı kullanın ve depozitolarınızdan 7,000$’a kadar kazanın.Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap