ABD Hazinesi, Kuzey Kore Hacker Grubuyla Bağlantıları Olan Üç Ethereum (ETH) Cüzdanına Yaptırımlar Yaptı

 ABD Hazinesi, Kuzey Kore Hacker Grubuyla Bağlantıları Olan Üç Ethereum (ETH) Cüzdanına Yaptırımlar Yaptı

ABD Hazine Bakanlığı, geçen ayki Ronin Network saldırısının arkasında olduğu bildirilen Kuzey Kore hack grubuna bağlı üç Ethereum (ETH) cüzdanına yaptırım uyguluyor.

yeni bir göre cıvıldamak Hazine Bakanlığı tarafından, Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi (OFAC), Kuzey Kore Lazarus Grubu ile ilişkili üç ETH adresini özel olarak belirlenmiş vatandaşlar ve engellenen kişiler listesine (SDN) ekliyor.

“OFAC, Lazarus Group için SDN Listesine üç sanal para cüzdan adresi ekledi. DPRK (Kuzey Kore Demokratik Cumhuriyeti), ABD ve BM yaptırımlarından kaçmaya çalışırken gelir elde etmek için siber suç gibi yasa dışı faaliyetlere güveniyor. Bunlarla işlem yapmak [addresses] ABD yaptırımlarına maruz kalma riski. ”

Cüzdanlar resmen katma 22 Nisan’da SDN listesine.

Ethereum arama motoru Etherscan’ın sahip olduğu tanımlanmış popüler oyun metaverse platformu Axie Infinity’den (AXS) çalınan yüz milyonlarca dolar değerindeki dijital varlığın görüldüğü geçen ayki Ronin köprüsü istismarına dahil olan adreslerden biri olarak cüzdanlardan biri.

Söz konusu ETH cüzdanı şu anda yaklaşık 280 milyon dolar değerinde en iyi altcoin Ethereum’u içeriyor.

AXS için özel olarak yapılmış Ethereum bağlantılı bir yan zincir olan Ronin Network, ilk olarak Mart ayı sonlarında yaklaşık 600 milyon dolar değerinde 173.000 Ether ve 25,5 milyon USD Coin (USDC) ile hacklendiğini duyurdu.

Bu ayın başlarında, Hazine Bakanlığı, bu açığın arkasında Kuzey Koreli bilgisayar korsanlarının olduğunu açıklamıştı.

Piyasa istihbarat firması Chainalysis de bağlantı SDN’de listelenen ETH adreslerinden biri ile Lazarus Group arasında.

“Ronin hackinin Lazarus Group’a atfedilmesi, Chainalysis’in daha önce vurguladığı iki endüstri ihtiyacının altını çiziyor: DPRK’ya bağlı tehdit aktörlerinin kriptodan nasıl yararlandığını anlamak ve merkezi olmayan finans protokolleri için daha iyi güvenlik.”

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/mükemmel sanatSon dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap