ABD Mahkemesi, Riot Blockchain’in Kripto Davasını Reddetti

New Jersey'li bir yargıç geçen hafta Riot Blockchain'in adını değiştirme kararının tek başına menkul kıymet sahtekarlığıyla eşdeğer olmadığına karar verdi.

New Jersey Bölge Mahkemesi’nden ABD Bölge Hakimi Freda Wolfson Perşembe günü Colorado merkezli firmanın hisse fiyatını artırmak amacıyla ismini “Riot Blockchain” olarak değiştirdiğini iddia etmeye çalışan bir davayı reddetti .

Riot Blockchain, biyoteknolojiden bitcoin madenciliğine geçtiğini duyurduktan sonra adını Ekim 2017’de Bioptix‘ten değiştirerek Riotblockhain yaptı. Hisse fiyatı yakında Aralık 2017’ye kadar 8$ ‘dan 38$’ a yükseldi. Şubat 2018’de hisse senedi fiyatı 10 $ ‘a düştüğünde açılan orijinal şikayet , şirketin yatırımcıları bloke etmek için kamu yararına yatırım yaparak yanlış yönlendirdiğini savundu.

Ancak Perşembe günkü başvuruda, Riot Blockchain, CEO’su John O’Rourke, eski CEO Michael Beeghley ve başkan Jeffery G. McGonegal aleyhindeki şikayetler, davacıların şirketin hisse fiyatını pompalamak için ismini değiştirmediğini kanıtladığı gerekçesiyle reddedildi .

Riot Blockchain yöneticileri Andrew Kaplan, Jason Les ve Eric So’ya karşı şikayetler; çalışanlar Catherine DeFrancesco, Mike Dai; ve üç özel yatırımcı: Barry Honig, John Stetson ve Martin Groussman, sözde katılımları nedeniyle Perşembe günü de görevden alındı.

Davacılar 30 gün içinde değiştirilmiş bir şikayet oluşturma talebinde bulunabilirler. Şubat ayında, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Riot Blockchain‘e de, menkul kıymet sahtekarlığı iddialarına yönelik soruşturmasını bıraktığını söyledi .

Kripto Haberleri için Abone Ol

Bitcoin haberleri, Altcoin, Blockchain ve son dakika güncel haberler'e abone olun!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

Son Eklenen Haberler

Okex’den 15 Usdt Kazandıran Kampanya Okex Kayıt Ol...

0
24 Ağustos günü duyurduğumuz OKEx kampanyamızda ilk aşama geride kaldı arkadaşlar. İlk 10 gün boyunca tüm şartları eksiksiz yerine getiren kişilerin ödülleri de sırasıyla...

OKEX Kullanım Rehberi