ABD Milletvekili Ulusal Blockchain Stratejisi için Yasama Altyapısı Önerdi

 ABD Milletvekili Ulusal Blockchain Stratejisi için Yasama Altyapısı Önerdi

Salı günü, ABD Meclisi Temsilcisi Brett Guthrie (R-Kent.), Federal Ticaret Komisyonu’nu (FTC) endüstri, hükümet ve dünya genelinde blockchain teknolojilerinin yaygınlığını araştırmaya çağıran bir tasarıyı tanıttı.

Eğer geçilirse, Konut Enerji ve Ticaret Komitesi’ne atıfta bulunulduğunda kozorsiyonu bulunmayan yasa tasarısı, FTC’ye anketi yürütmesi için iki yıl ve Kongre’ye öğrendikleri hakkında tavsiyede bulunması için altı ay daha verecek.

Guthrie, devlet düzeyinde blok zincirinin benimsenmesi, iş sektörü blok zincirinin benimsenmesi, blok zinciri geliştirme planları, risk azaltma stratejileri, yasal çerçeveler ve potansiyel olarak yasaklayıcı federal tüzüklerin nasıl birleştirileceği konusunda tavsiyelerde bulunuyor.

Öneri paketi, ABD için kapsamlı bir blockchain stratejisini etkili bir şekilde özetleyecektir. Bazı ABD müttefikleri zaten Almanya dahil böyle bir çerçeveye sahipler . (Önerilen FTC araştırması, milletvekillerine ABD’ye göre en az 10 ülkenin ‘blok zinciri stratejilerini’ özetleyecektir).

Ancak Guthrie’nin ana endişesi, ulusal blockchain stratejilerinin açık lideri ve bu konuda rakip bir strateji gibi görünüyor.

Guthrie, Bir basın açıklamasında “Çin’in bizi dövmesine izin veremeyiz” dedi.

Nisan ayında Çin, Blockchain Hizmetler Ağı’nı başlattı ve şimdi merkez bankası dijital para birimi dijital yuan’ın test edilmesiyle hızla ilerliyor . ABD’nin eylemlerinin çok ötesinde, devlet destekli blockchain kullanım vakalarına agresif bir şekilde mahkeme etti.
Guthrie, Çin’den bir adım önde olmanın COVID-19 çağında sadece daha önemli olduğunu söyledi.

Guthrie“Devam eden koronavirüs pandemisi, Amerikan teknolojisindeki liderliğini korumamız gerektiğini açıkça belirtti” dedi. “Amerika bir yenilik ve girişim ülkesi ve bu şekilde tutmamız gerekiyor.” diye belirtti.

Yorum Yap