ABD Ordusu Kripto Para İzleme Araçları Hakkında Bilgi İstiyor

ABD Savunma Bakanlığı ve ABD Ordusu web tabanlı kripto para birimi izleme araçları hakkında bilgi istedi.

Araçlar, dünya çapındaki ABD devlet kurumlarının kripto işlemlerinin kaynağı hakkında derinlemesine araştırmalar yapmasını ve bitcoin’den diğer en iyi kripto para birimlerine kadar çok para birimli analiz sağlaması konusunda önemli yer tutar.

ABD Savunma Bakanlığı ve ABD Ordusu, “kripto para araştırması web tabanlı uygulama” başlıklı bir bilgi talebi (RFI) yayınladı. Talep, 10 Temmuz’da ABD hükümetinin web sitesinde yayınlandı.

Talebin beraberindeki Çalışma Bildirimi (SOW), yüklenicinin “cezai soruşturmalar ve diğer görevlerde kullanılmak üzere gerekli olan Hizmet Olarak Yazılım (SaaS) çözümü olarak da adlandırılan güvenilir bir kripto para birimi soruşturma hizmetine erişim sağlaması gerektiğini açıklamaktadır.

ABD ordusunun yayınladığı bildiride ”Uygulama, kullanıcıların kripto para birimi işlemlerinin kaynağı hakkında derinlemesine araştırma yapmasını sağlamalı ve bitcoin’den diğer en iyi kripto para birimlerine kadar çok para birimli analiz sağlamalıdır.” denildi.

Amaçlanan kullanıcılar arasında Federal Soruşturma Bürosu (FBI), Uyuşturucu Uygulama İdaresi (DEA), Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ulaştırma Güvenlik İdaresi (TSA), ABD Göçmenlik ve Gümrük Muhafaza (ICE) ve Dahili Gelir Hizmeti (IRS) gibi kurumlar bulunuyor.

Savunma Bakanlığı’nın talebi, ABD İç Güvenlik Bakanlığı ve Gizli Servis’in Coinbase’e blockchain analitik yazılımı için bir sözleşme yapmasının ardından geldi .

 

Kripto Haberleri için Abone Ol

Bitcoin haberleri, Altcoin, Blockchain ve son dakika güncel haberler'e abone olun!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

Son Eklenen Haberler

Boboo AMA serisi Bana isteğini sor

0
Boboo ama serisi  öncelikle bunun amacını kısaca anlatmak gerekirse, proje sahipleri mevcut olan veya yeni tanıtılması gereken projelerini bana istediğini sor başlığı ile kullanıcıların...