ABD Ve Filipinler Arasındaki Xrp Hacmi Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

 ABD Ve Filipinler Arasındaki Xrp Hacmi Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı
  • Ripple’ın ABD ve Filipinler arasındaki Talep Üzerine Likidite ödeme koridoru, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 6,1 milyon XRP’nin üzerine çıktı.
  • ODL büyümeye devam ediyor ve MoneyGram potansiyel olarak daha fazla büyüme için kilit bir ortak haline geliyor.

Yılın başından beri, XRP jetonunu sınır ötesi ödemeleri işlemek için kullanan Ripple ve İsteğe Bağlı Likidite (ODL) yazılımı olağanüstü bir büyüme gösterdi. ODL’nin XRP hacmi neredeyse haftalık olarak yeni rekorlar kırıyor. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse geçen Aralık ayında şirketin işlem hacminde yüzde 600, müşteri tabanında yüzde 30 ila 40 büyüme sağlayacağına söz verdi .

Büyüme devam ederse bu vaat yerine getirilebilir. Son haftalarda ABD ve Meksika arasındaki ödeme koridoru sürekli olarak ilgi odağı oldu. Ripple , bu ODL ödeme koridoru için Meksika kripto borsası Bitso ile bir ortaklık kurdu. Aralık 2019’dan bu yana, XRP / MXN (Meksika Pezosu) çifti işlem hacmini iki katından fazla artırdı. Bitso CEO’su Daniel Vogel’e göre, borsa 2020’nin sonuna kadar ABD ve Meksika arasındaki haftalık transferlerin% 20’sini gerçekleştirmeyi planlıyor .

Şu anda güçlü bir büyüme yaşayan başka bir ODL koridoru, ABD ve Filipinler arasındadır. Coins.ph’deki XRP hacmi, son birkaç gün içinde tekrar önemli ölçüde arttı ve Twitter’daki Likidite Endeksi Botunun gösterdiği gibi 6 milyondan fazla XRP’nin en yüksek seviyesine ulaştı.

Ancak, Meksika ödeme koridoruna kıyasla, Filipinler şu anda bu rakamın sadece yarısını oluşturuyor. XRP / MXN koridoru, 6 Mart’ta neredeyse 14 milyon XRP’lik bir hacim kaydetti ve tüm zamanların en yüksek seviyesi yaklaşık 20.4 milyon XRP ile Şubat ortasında ulaştı.

Ripple’ın talep üzerine likidite ödeme teknolojisinin toplam işlem hacmi, dün oldukça değişken olmasına rağmen, 3,2 milyon dolardı. 05 Mart’ta bu 13.7 milyon ABD dolarıydı. Şubat ayı ortasında, ODL kullanımı zirveye ulaştığında, Utility Scan web sitesine göre 16.8 milyon dolardı.

Ripple için kilit ortak olarak MoneyGram?
XRP’nin gelecekte işlem hacmindeki büyüme üzerinde önemli bir etkisi olabilecek kilit bir ortak, küresel ödeme hizmeti sağlayıcısı MoneyGram’dır. En son olarak, MoneyGram, Aralık 2019’da çevrimiçi işlemlerde bir önceki yıla göre% 70 artış kaydettiğini açıkladı.

Ödeme hizmeti sağlayıcısına göre, İsteğe Bağlı Likidite, şirketi işlem ücretlerinde% 75’e kadar tasarruf etti. İki şirket uluslararası para transferleri için bir platform oluşturmak üzere birlikte çalışıyor. ODL için dört yeni ödeme koridoru 2020’nin ilk çeyreğinin sonundan önce açılacak . Uzun vadede Ripple, MoneyGram’ın güçlü büyümesinden de yararlanabilir.

Ancak, XRP fiyatı üzerindeki etkiler henüz ölçülememektedir. Yazım sırasında, XRP fiyatı mevcut piyasa duyarlılığına göre hareket ediyor ve yüzde 4,2 düştü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yazar : Ercan S.

Yorum Yap