ADA, Cardano’da USDT ve USDC Entegrasyonu ile Geri Dönecek mi?

 ADA, Cardano’da USDT ve USDC Entegrasyonu ile Geri Dönecek mi?

Piyasa değerine göre kripto ilk 10’daki en iyi performans gösteren varlıklardan biri olan Cardano (ADA), ekosistemini güçlendirmeye devam ediyor. Ağ, Vasil adlı bir sonraki büyük Hard Fork Combinator (HFC) etkinliğine hazırlanırken, DeFi sektörü uzaydaki en popüler varlıkların bazılarını ekleyebilir.

İlgili Okuma | Fiyat 1 Dolara Düşerken Cardano (ADA) Sahiplerinin Çoğunluğu Zararda

Yazma sırasında, ADA’nın fiyatı son 24 saatte %2 karla 0.95 dolardan işlem görüyor.

ADA, 4 saatlik grafikte aşağı yönlü eğilim gösteriyor. Kaynak: ADAUSDT İşlem Görünümü

Cardano yakında Tether (USDT) ve USD Coin (USDC) için yerel desteğe sahip olabilir. Bu ağın mucidi ve Input Output Global (IOG) CEO’su Charles Hoskinson, WingRiders’a olan coşkusunu paylaştı.

Wingriders, Cardano’da piyasaya sürülecek en heyecan verici DEX’lerden biri ve şimdi stabilcoinler getiriyorlar! https://t.co/Rpsl9znhyl

— Charles Hoskinson (@IOHK_Charles) 12 Nisan 2022

Cardano üzerinde çalışan merkezi olmayan bir borsa olan WingRiders, bu sabit paraları ana ağda başlatmak için yan zincirlere dost kullanıcı ve geliştirici UX sağlamak için oluşturulan Flint Wallet ve Milkomeda adlı iki projeyle ortaklık kurdu.

Medium gönderisine göre Milkomeda, Ethereum Sanal Makinesini Cardano yan zincirlerine uygulayacak. Bu yan zincir, sarılmış ADA (wADA) adı verilen ADA’nın sentetik bir versiyonuyla çalışacaktır.

Pratikte bu, kullanıcıların aşağıdaki şemada görüldüğü gibi Ethereum ile bağlantı kurmak için Milkomeda yan zincirini ve wADA’yı kullanmalarına izin verecektir. Bu, ERC-20 jetonlarını yerel Cardano jetonlarıyla takas etme sürecindeki sürtünmeyi ortadan kaldıracaktır. kanat binicileri dedim:

Milkomeda’nın kendisi, Cardano’nun EVM tabanlı bir yan zinciridir – kullanıcı için depolanan ERC20 jetonlarını destekler (örneğin, Flint cüzdanlarında veya yine Metamask kullanarak). Bir ağ geçidi, bu ERC-20 jetonlarını kilitler ve ardından bu jetonların Cardano yerel eşdeğerlerini Cardano blok zincirine gönderir. Bu, Flint cüzdanı aracılığıyla yapılabilir.

Kaynak: Winggriders

Bitcoin ve Ethereum Cardano (ADA) ile Bütünleşecek mi?

WingRiders’ın açıkladığı gibi, iki zincirin bir tarafındaki tokenler, sentetik versiyonlar diğer tarafta basıldığından “kilitlenmek” için akıllı bir sözleşmeye girecek. Stabilcoinler söz konusu olduğunda, bu dijital varlıklar, kullanıcı talep etmeden önce “önceden çıkarılacak” ve “Cardano ana ağına kilitlenecek”.

Bu şekilde, kullanıcılar bu ağ üzerinde işlem yapmanın “basit” bir yolundan yararlanabilirler. Stablecoin en önemli dijital varlıklardan bazıları çünkü bir “likidite hızlandırıcı” olarak çalışabilir ve ekosisteme yeni kullanıcılar, taze sermaye ve Bitcoin ve Ethereum gibi yeni varlıklar katabilir.

Ancak, köprüler kötü aktörlerin saldırı nesneleri haline geldi. Son zamanlardaki en büyük DeFi hacklerinden bazıları bu platformlarda gerçekleşti. Bu nedenle, bu ortaklığın potansiyeli ve ADA’nın performansı harika görünüyor, ancak potansiyel ödünler de yok değil.

İlgili Okuma | İşte ADA’nın Ethereum’un 2017 yükseliş patlamasını neden kopyalayabildiği

Cardano’nun mucidi, girişimin arkasındaki ekibe güveniyor. Hoskinson’a göre IOG, WingRiders ile birden fazla projede “yıllardır” çalışıyor. Cardano’nun mucidi dedim:

Yıllardır ekiple birlikte çalışıyoruz. Cardano ve ayrıca adalite için defter entegrasyonunu yapanlar onlar. Mühendislerini seviyorum ve saygı duyuyorum. Ayrıca Minswap’ta hatayı yakaladılar ve DApp’i bilgisayar korsanlarından koruyan sorumlu bir açıklama yaptılar. İyi insanlar çağrı alır.
Yorum Yap