AkuDreams, 34 Milyon Dolarlık Alımlardan Kilitlenen Takım Olarak Kabusla Karşı Karşıya

 AkuDreams, 34 Milyon Dolarlık Alımlardan Kilitlenen Takım Olarak Kabusla Karşı Karşıya

Bu makaleyi paylaş

AkuDreams, düzensiz lansmanından sonra kullanıcılara geri ödeme yapmaya öncelik vereceğini söyledi.

AkuDreams NFT Projesi Suistimal Ediyor

Çok heyecanlı AkuDreams lansmanı, projenin arkasındaki ekip için bir kabusa dönüştü.

Merakla beklenen avatar koleksiyonu Cuma günü bir Hollanda Müzayedesiyle yayına girdi, ancak akıllı sözleşme kodundaki sorunlar nedeniyle bir dizi aksilik yaşadı. Açık artırma, en düşük teklifin nihai fiyatı belirleyeceği ve daha yüksek bir teklif veren herkesin geri ödeme alacağı öncülüyle 3.5 Ethereum’da açıldı. AkuDreams pass sahiplerine ayrıca bastıkları her NFT için 0,5 Ethereum indirimi sözü verildi.

Sözleşmedeki bir hata nedeniyle, bir istismarcı sözleşmeden geri ödemeleri ve para çekme işlemlerini durdurabildi, yani nihai NFT fiyatının üzerinde teklif veren müzayede katılımcıları borçlu oldukları Ethereum’u alamadılar. Sonuç olarak, hem sözleşmeden iadeler hem de cayma işlemleri gerçekleştirilemedi. kripto geliştiriciler 0xInuarashi ve bilgi çubuğu İstismarı açıklayan tweet fırtınaları yayınladı ve bu da olaya dikkat çekmeye yardımcı oldu.

Saldırgan, açıklardan yararlanmayı yürüttü ve ardından bir dizi zincir üstü mesajda sorunu vurguladıktan sonra engellemeyi kaldırdı; bu, kullanıcıların geri ödemelerini alabilecekleri anlamına geliyordu. “Eh, bu eğlenceliydi, aslında bu lol’den yararlanmaya hiç niyetim yoktu. Aksi takdirde coinbase kullanmazdım. İstismarın var olduğunu alenen kabul ettiğinizde, engellemeyi derhal kaldıracağım. – KULLANICI221” bir mesaj okuman.

AkuDreams ekibi sorunu Cumartesi günü erken saatlerde kabul etti ve istismarın “kötü niyetli yapılmadığını” ve olayı araştırdığını söyledi. “Açık olmak gerekirse, bu bizim hatamız” duyurusu katma Ekip, fonları topluluğa iade edeceğine söz verdikten sonra. Daha sonra, NFT’lerin teklif sahiplerine havadan bırakılacağını ve 0,5 Ethereum indirimi borçlu olan geçiş sahipleri için geri ödemeleri onurlandıracağını doğruladı.

Güncelleme:

.5E Paso Sahiplerine İade
– Onurlandırılacak
– ETA: Pazartesi/Salı
– Niye ya? Banka Pazartesi açılıyor. Bölüm hazinesinden gelen para kullanılacaktır.

Akutarlar
– Havadan atılacak
– Doğruluğu sağlamak için denetim sözleşmesi
– ETA: Pazar

– Resmi Akutar OpenSea bağlantısını bekleyin

— Aku :: Akutars (@AkuDreams) 23 Nisan 2022

Ekip, topluluğun bütünleştiğinden emin olmak için çaba sarf ediyor gibi görünse de, ekibin kendisi o kadar hafife alınmadı. 11.539,5 Ethereum tutarındaki kazancı hala içeride kilitli. sözleşme ek bir istismar nedeniyle. Bu muhtemelen sonsuza dek giden yaklaşık 34.2 milyon dolar.

Açıklama: Yazma sırasında, bu parçanın yazarı ETH’ye ve diğer birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu web sitesindeki veya bu web sitesi aracılığıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, ancak Decentral Media, Inc. bu web sitesindeki veya bu web sitesi aracılığıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği veya doğruluğu konusunda herhangi bir beyanda bulunmaz veya garanti vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi veya diğer finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu web sitesindeki bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu web sitesindeki bilgilerin bir kısmı veya tamamı güncelliğini yitirebilir veya eksik veya yanlış olabilir veya olabilir. Eski, eksik veya yanlış bilgileri güncelleyebiliriz, ancak buna mecbur değiliz.

Bu web sitesindeki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO veya başka bir yatırım hakkında yatırım kararı vermemelisiniz ve bu web sitesindeki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı veya bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO veya başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına veya başka bir kalifiye finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler veya emtialar hakkında analiz veya raporlama için hiçbir biçimde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Altı Ay Sonra Coinbase NFT Yayında

ABD merkezli en büyük kripto borsası Coinbase, NFT’ler için Web3 sosyal pazarının sınırlı erişimli bir beta sürümünü yayınladı. Coinbase, NFT Marketplace OpenSea ve LookRare’in Beta Sürümünü Şimdi Düşürüyor…

İnsanlar Dijital Baykuşlar İçin 50.000 Dolar Ödemek İçin Acele Ediyor

Bir Moonbird için mevcut taban fiyat yaklaşık 16 ETH’dir. Moonbirds NFT’leri Lansmandan Sonra Yükseliyor NFT alanında her zaman bir vızıltıya neden olan en az bir proje vardır. …

Amazon CEO’su Gelecekte Olası NFT Satışlarına İlişkin İpuçları Verdi

Dünyanın en büyük çevrimiçi perakendecisi Amazon’un CEO’su Andy Jassy bugün bir röportajda, NFT’lerin büyümeye devam etmesini beklediğini ve şirketin bunları satmaya başladığını gördüğünü söyledi…Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap