Altın Destekli Token Ticaretine İlgi Büyüyor

Altın rafinerileri, koronavirüs krizinden kaynaklanan piyasa şoklarının yarattığı akut arz sıkıntılarını hafifletmeye çalıştıkça, dijital tokenlere olan ticaret ilgisi artıyor gibi görünüyor.

2020 yılının ilk çeyreği sonunda altın piyasaları “ tarihi bir sıkışma ” ile karşı karşıya kaldı . Ticaret yolları ve rafineriler kesilip kapatılırken, altın talebi ekonomik belirsizlik nedeniyle ciddi bir şekilde arttı.

Kıtlığı hafifletmek için Avustralya’nın en büyük altın rafinerisi üretimi önemli ölçüde artırdı . Hatta New York’a altın külçeleri bile uçuyor, çünkü altın için perakende talebinin Batılı alıcılarla daha güçlü olduğu bildiriliyor. İsviçre’de, dünyanın en büyük altın rafinerilerinden üçü, sıkı kilitleme önlemleri kapanmaya zorlandıktan sonra kısmen yeniden açılıyor .
Dijital varlık piyasaları için durum, altın destekli tokenlerin ticaretine olan ilginin artmasıyla çakıştı. Hacimce ölçülen önde gelen altın geri jetonu olan Tether Gold, Ocak 2020’nin sonlarında piyasaya çıktı . 2020 yılının ilk çeyreğinde, yeni jetonu için saatlik işlem hacmi birkaç yüz dolar ile 1 milyon doların üzerinde sıçradı. Perşembe günü, Tether Gold‘da saatlik işlem hacmi, önceki gün yaklaşık 1 milyon dolardan 13 milyon doların üzerine çıktı . Tether Sorumlusu Paolo Ardoino,

“Gelecek dönem için bir büyüme yörüngesinde düşünülen bir varlık” diyor.

Jetonun saatlik işlem hacmi Cuma günü yaklaşık 2 milyon dolara düştü. Bir diğer altın destekli token olan Paxos Gold için saatlik işlem hacmi Ocak ayından bu yana yaklaşık 1,5 milyon $ seviyesinde sabit kaldı.

Kripto Haberleri için Abone Ol

Bitcoin haberleri, Altcoin, Blockchain ve son dakika güncel haberler'e abone olun!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

Son Eklenen Haberler

Okex’den 15 Usdt Kazandıran Kampanya Okex Kayıt Ol...

0
24 Ağustos günü duyurduğumuz OKEx kampanyamızda ilk aşama geride kaldı arkadaşlar. İlk 10 gün boyunca tüm şartları eksiksiz yerine getiren kişilerin ödülleri de sırasıyla...

OKEX Kullanım Rehberi