Anahtar Destek Seviyesinin Altında Bitcoin; Sıradaki ne?

 Anahtar Destek Seviyesinin Altında Bitcoin;  Sıradaki ne?

Amiral gemisi kripto para birimi olan Bitcoin, son birkaç gün içinde 40.000 doların altında kaldı. Daha geniş piyasa düzeltmesi, altcoinleri temel destek seviyelerinin altında işlem yapmaya itti. Madeni para yukarıda belirtilen fiyat seviyesinden reddedildiği için Ethereum 3000 doların altında fiyatlandırıldı.

Tüccarlar geçen hafta piyasadan çıkmaya devam ederken, Bitcoin’in zorlu direnci 40.000 dolar seviyesinde bulunuyor. Son 24 saatte BTC %3 düştü ve geçen hafta kripto para %6 değer kaybetti. Kripto piyasası bir birikim aşamasında olmaya devam ediyor.

Artan birikim genellikle piyasadaki yükseliş baskısına bağlıdır, ancak piyasa farklı bir tablo çizmektedir. Daha yüksek birikim, aynı zamanda, madeni para için temelde bir yükseliş göstergesi olan artan risk/oranla da bağlantılıdır.

Bitcoin’in Yükseliş Fiyat Yönü Alabileceğini Güçlendirecek Diğer Metrikler

Kaiko’dan gelen veriler, hem BTC hem de ETH için ticaret hacimlerinin düştüğünü gösteriyor. Aşağıdaki görüntü, büyük merkezi borsalarda görülen ticaret hacimlerindeki düşüşü gösteriyor, BTC ve ETH’nin Ağustos 2020 ayı piyasasından bu yana nasıl en düşük ticaret hacimlerinde olduğunu gösteriyor.

Esasen bu, birikim aşamasının önerdiği gibi insanların varlıklarını elinde tutuyor olabileceği ve fiyatların artmasının beklendiği anlamına gelebilir.

Bitcoin ve Ethereum’un ticaret hacimleri Ağustos 2020’den bu yana en düşük seviyede. Resim Kaynağı: kaiko

Şu anda, Bitcoin’in kısa vadeli fiyat hareketi, daha geniş bir pazar zayıflığının ortasında düşüşe devam ediyor.

Bitcoin Fiyat Analizi: Dört Saatlik Grafik

Bitcoin, dört saatlik grafikte 39.000 dolara yakın işlem görüyor. Görüntü Kaynağı: TradingView’de BTC/USD

Bitcoin, yazı yazılırken 38,202 dolardan el değiştiriyordu. Hemen önceki işlem seanslarında 39.800 dolarlık destek seviyesinin altına düştü.

BTC, bir haftadan fazla bir süredir 40.000 dolarlık işaretle mücadele ediyor. Alıcılar piyasadan çıktı, bu nedenle kripto para sırasıyla 40.000 $ ve 38.000 $ aralığında mücadele etmeye devam ediyor.

Fiyatların bir geri dönüş görmesi durumunda, BTC 40.000 $ civarında işlem görebilir ve hafif bir itme, BTC’nin 42.000 $ işaretine ulaşmasına yardımcı olabilir, ancak bu seviye BTC için zorlu bir direnç olarak hareket edebilir. Mevcut fiyattan bir düşüş, madeni parayı 37.702 dolara sürükleyecek.

Teknik Analiz

Bitcoin, dört saatlik grafikte satın alma baskısında düşüş kaydetti. Görüntü Kaynağı: TradingView’de BTC/USD

Bitcoin, 20-SMA işaretinin altında işlem gördü, bu da satış baskısının arttığı anlamına geliyor. Satıcılar kısa vadede fiyat ivmesini artırıyordu.

Sadece 48 saat önce alıcılar piyasaya yeniden girdi, bu BTC’nin listelerinde toparlanmaya çalıştığı anlamına geliyor. Madeni para, BTC 38.000 $ ile değiş tokuş etmeye başlayana kadar sadece 24 saat önce 20-SMA çizgisinin üzerine yerleştirildi.

Göreceli Güç Endeksi’nde, alıcılar yeniden kısa süreliğine piyasadan çıktılar ve talep madeni parayı 20-SMA’nın üzerine çıkarmaya iterse yeniden canlanabilir.

Bitcoin, dört saatlik grafikte yükselişi kısaca gösteren yeşil bir histogram sundu. Görüntü Kaynağı: TradingView’de BTC/USD

BTC, son 24 saatte pozitif fiyat momentumu gösterdi, ancak daha fazla bir itme, madeni paranın düşüş eğilimini yansıtmasına neden oldu. Müthiş Osilatör, kısa bir süre yeşil histogramları yanıp sönerken, AO’nun kırmızı histogramları gösterdiği basın zamanında.

Fiyat momentumunu gösteren MACD, yeşil histogramlar gösterdi ancak gösterge de kırmızı sinyal çubukları gösterdiğinden AO ile desteklendi. Kısa yeşil sinyaller, biraz satın alma gücüyle BTC’nin yükselebileceğini söylüyor.


Yorum Yap