Analist Benjamin Cowen, Bitcoin İçin Bir Ömür Boyu Biriktirme Aşamasının Gelebileceğini Diyor – İşte Nedeni

 Analist Benjamin Cowen, Bitcoin İçin Bir Ömür Boyu Biriktirme Aşamasının Gelebileceğini Diyor – İşte Nedeni

Yaygın olarak takip edilen bir kripto analisti, piyasa değeri Bitcoin (BTC) ile lider kripto varlığı için bir ömür boyu birikim aşamasının gelebileceğini söylüyor.

Yeni bir YouTube güncellemesinde Cowen anlatır 724.000 abonesi, BTC 200 günlük hareketli ortalamanın altına düşerse Bitcoin boğalarının tarihsel olarak çekici bir fırsata sahip olacağını söyledi.

“Dip düşerse, olur mu olmaz mı bilmiyoruz ama çıkarsa ve 2018’de gördüğümüz gibi kapitülasyon tipi olayı görürsek, o zaman bu, büyük olasılıkla bir birikim getirecektir. bir yaşam evresi. Bu grafiğe baktığımızda, Bitcoin üç günlük 200 günlük hareketli ortalamanın altına düştüğünde, yani gerçekten, 600 günlük hareketli ortalama gibi, geçmişte her altına düştüğünde, bu altın fırsattır. birikim aşaması. bir ömür boyu.

Ne zaman altına inerse, 2014’te, 2018’de ve 2020’de görebilirsiniz – Bitcoin için çok büyük bir fırsat. Şu anda hala biraz üzerindeyiz, yani bence kullandığınız borsaya bağlı olarak yaklaşık 39 bin dolar, 39.3-39.4 bin dolar arasında geliyor. Ancak şunu bilmelisiniz ki Bitcoin bu seviyenin altına düşerse [the 200-day moving average]o zaman bu, eğer tarih herhangi bir gösterge ise, oldukça çekici bir birikim aşaması olacaktır.”

Argümanı desteklemek için Cowen, bir varlığın piyasa momentumunu vurgulayan Bitcoin’in göreceli güç endeksine (RSI) işaret ediyor.

“Tamam, yani bir günde RSI’ı görebilirsin, üç günde, daha düşük seviyelere çıktığını görebilirsin. Haftalık olarak bakarsanız, yine çok benzer bir hikaye görebilirsiniz. Ancak haftalık ile ilgili daha ilginç şeylerden biri, tarihsel olarak nerede dibe vurduğunu da görebilmenizdir.

Dolayısıyla, en düşük noktada bir çizgi çekecek ve bir çeşit beraberlik yapacak olsaydınız, tarihsel olarak haftalık RSI’da Bitcoin’in yaklaşık 28 bin dolara ulaştığında dibe doğru eğilim gösterdiğini görebilirsiniz. En düşük 28 bin dolar – geçmişte gördüğümüz buydu. Yine de, haftalık RDI’nin 28 bin dolardan daha yüksek olduğu birkaç kez oldu. Bunun 2011’de olduğunu ve Mart 2020’de olduğunu görebilirsiniz. Ve bu aşamalarda haftalık RSI 35 bin dolar civarında dibe vurdu.”

“Argüman, Bitcoin için en azından tarihsel olarak oldukça çekici diplerin 28 bin ila 35 bin dolar arasında gerçekleştiğidir.”

Bitcoin, yazı yazılırken gün içinde %1,8 düşüşle 40,193 dolardan işlem görüyor.

İ

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/Liu zishan/Natalia Siiatovskaia
Yorum Yap