Analist Benjamin Cowen’e Göre Bitcoin (BTC) Çöküşü Ortasında Kripto Piyasaları İçin En Kötü Durum Senaryosu

 Analist Benjamin Cowen’e Göre Bitcoin (BTC) Çöküşü Ortasında Kripto Piyasaları İçin En Kötü Durum Senaryosu

Geniş çapta takip edilen kripto analisti Benjamin Cowen, 1990’ların sonundaki dot-com balonunun kripto piyasası için dibin nasıl görünebileceğine dair bir fikir verdiğini söylüyor.

Yeni bir videoda, Cowen anlatır 738.000 YouTube abonesi, Bitcoin’in (BTC) tüm zamanların en yüksek seviyesinin yarısından fazla düştüğü şu anki düşüşün ortasında kripto için olası en kötü durum senaryosu.

2000 yılında Nasdaq’ta olanlara bakarsanız, aslında yaklaşık %83’ünü düzelttiğini görebilirsiniz. Bu %83’lük bir düzeltmedir. Şimdi, kripto düzeltme fikrini sevmeyen veya bunun olabileceğini düşünmeyenler için, sizi temin ederim ki bu olabilir ve birkaç yılda bir oluyor gibi görünüyor.”

Cowen, kripto için %80’lik bir düşüşün oldukça olası olduğunu söylüyor.

“%80’lik bir düzeltme göreceksiniz, bu yüzden kripto para varlık sınıfında birden çok kez gerçekleştiğini göz önünde bulundurarak bunun olamayacağını varsaymayalım. Nasdaq, en sonunda bir makro dip bulmadan önce %83 düştü ve sonra başka bir koşuya geçti ve sonra elbette bizi başka bir dibe götüren mali kriz yaşadık… Unutmayın, nokta-com çöküşü sırasında, bunların arasında hala birkaç sıçrama vardı. dipmiş gibi gösteriyordu ama aslında öyle değildi.”

Yazma sırasında, küresel kripto piyasa değeri 1,24 trilyon dolar, ancak en kötü senaryo gerçekleşirse Cowen, yeni varlık sınıfının değerlemesinin 500 milyar dolara düşebileceğini söylüyor.

Nasdaq’ın %83’ünün tepeden, %83’ünün düştüğünü ve 3 trilyon dolardan düştüğünü unutmayın. Şimdi, bu tüm varlık sınıfını nereye koyacak? Bu, varlık sınıfını yaklaşık 500 milyar dolarlık bir piyasa değerine getirecektir.

Bazen sadece 500 milyar dolarlık bir piyasa değeri olan bir varlık sınıfını anlamakta güçlük çekiyorum, ancak varlık sınıfının bir bütün olarak çok uzun zaman önce 3 trilyon dolar olduğunu ve şu anda 1,26 trilyon dolarda olduğumuzu düşünürsek, bu o kadar da zor değil. %40’ı veya daha fazlasını yaklaşık 500 milyar dolara düşüremeyeceğimizi varsayalım. Bunun mutlak en kötü durum senaryosu olduğunu düşünürdüm.”

İ

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.
Yorum Yap