Analytics Firma Santimentine Göre, Yaklaşık 10 Yılda En Düşük Oranlarda Bitcoin Balina İşlemleri

 Analytics Firma Santimentine Göre, Yaklaşık 10 Yılda En Düşük Oranlarda Bitcoin Balina İşlemleri

Blockchain analitik firması Santiment, Bitcoin balinalarının diğer kripto yatırımcıları tarafından hacim bakımından tarihsel bir farkla sayıca fazla olduğunu söylüyor.

İstihbarat firması, 100.000 doları aşan Bitcoin (BTC) işlemlerinin şu anda neredeyse on yılda görülmeyen seviyelerde olduğunu söylüyor.

“Yeni bir [Santiment] Çalışma, Bitcoin balina işlemlerinin (100 bin doları aşan herhangi bir işlem), Ağustos 2012’den bu yana toplam BTC hacminin en düşük oranına sahip olduğunu gösteriyor. Perakende yatırımcıların yükselişi ve kripto popülaritesi önemli bir rol oynadı.”

Kaynak: Santiment/Twitter

Santiment’in bulguları, popüler zincir içi analist Willy Woo da dahil olmak üzere diğer blockchain dedektiflerinin analizleriyle örtüşüyor. Woo daha önce, BTC yavaş yavaş yeni, daha küçük katılımcılara dağıtıldığından, Bitcoin balinalarının katılımında istikrarlı bir düşüşe işaret etmişti.

“Mega zengin [are] Bitcoin blok zincirinden kayboluyor. Bu, parasal bir ağda tam olarak istediğiniz şey olan, eşit dağılıma kadar muazzam bir madeni para dağılımı hikayesi gibidir. Ortadaki adamlar hala ortada. Ancak 2017’den beri genel bir elden çıkarma var ve bu çok sağlıklı. Küçük çocuklar geliyor.”

Santiment, Bitcoin’in en büyük sahiplerinin varlığındaki uzun vadeli düşüşe rağmen, BTC’nin oynaklıkta sıçramalar yaşaması nedeniyle güçlü ani balina faaliyeti dalgalarının hala ortaya çıktığını söylüyor.

“Bitcoin’in fiyatı bu hafta %7,4 düştükten sonra hala baskı altındayken, Nisan ayında balina işlemlerinde şimdiye kadarki en büyük artışı gördük. 16:00 ile 17:00 UTC arasında [April 8th]100 bin dolar veya daha fazla değerinde 1.146 BTC hareketi vardı ve fiyatlar o zamandan beri yükseldi.”

Kaynak: Santiment/Twitter
Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/Sensvektör/Jorm S
Yorum Yap