Analytics Yazılımını Coinbase’den Satın Aldılar!

 Analytics Yazılımını Coinbase’den Satın Aldılar!

Kripto topluluğundan gelen eleştirilerin ardından CEO Brian Armstrong Coinbase’in pozisyonunu savundu. ABD hükümetinin web sitelerindeki kamuoyu kayıtları, San Francisco merkezli kripto borsası Coinbase’in ABD hükümeti ile blockchain analitik yazılımı için bir sözleşme imzaladığını ortaya koyuyor . Kayıtlar ilk olarak The Block tarafından tespit edildi .

Sözleşme veren kurum, dolandırıcılık ve sahtecilik gibi parasal suçları araştıran federal bir kuruluş olan ABD Gizli Servisi; 1 Mart 2003 tarihinde Hazine Bakanlığı’ndan İç Güvenlik Bakanlığı’na devredilmiştir.

Coinbase’in analitik yazılımını ABD Gizli Servisi’ne sattığı haberinin ardından, birçok kişi Twitter’a giderek şirketin eylemini eleştirmek için diğerlerini “Coinbase’i silmeye” çağırdı ve şirketin “bitcoin ve kripto için kötü” olduğunu söyledi.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, şirketinin kararını hızla savundu. “Blockchain analitik yazılımı yeni bir şey değil ve uzun zamandır var. Kripto işlemlerini denemek ve izlemek için halka açık verileri kullanıyor” diyerek tweet attı.

Armstrong, şirketinin mevcut blockchain analitik hizmetlerinden bazılarını kullanarak başladığını açıklamaya başladı. “Bu işe yaradı, ancak bununla ilgili sorun, bundan kaçınabildiğimizde üçüncü taraflarla veri paylaşmayı sevmememiz ve ihtiyaç duyduğumuz tüm özellikleri / zincirleri desteklememeleriydi. Bu nedenle, bir noktada bu kabiliyeti eve getirmemiz gerektiğini fark ettik ”dedi.

Yorum Yap