Analytics Yazılımını Coinbase’den Satın Aldılar!

Coinbase, blockchain analitik yazılımını ABD İç Güvenlik Bakanlığı ve ABD Gizli Servisi'ne satıyor.

Kripto topluluğundan gelen eleştirilerin ardından CEO Brian Armstrong Coinbase’in pozisyonunu savundu. ABD hükümetinin web sitelerindeki kamuoyu kayıtları, San Francisco merkezli kripto borsası Coinbase’in ABD hükümeti ile blockchain analitik yazılımı için bir sözleşme imzaladığını ortaya koyuyor . Kayıtlar ilk olarak The Block tarafından tespit edildi .

Sözleşme veren kurum, dolandırıcılık ve sahtecilik gibi parasal suçları araştıran federal bir kuruluş olan ABD Gizli Servisi; 1 Mart 2003 tarihinde Hazine Bakanlığı’ndan İç Güvenlik Bakanlığı’na devredilmiştir.

Coinbase’in analitik yazılımını ABD Gizli Servisi’ne sattığı haberinin ardından, birçok kişi Twitter’a giderek şirketin eylemini eleştirmek için diğerlerini “Coinbase’i silmeye” çağırdı ve şirketin “bitcoin ve kripto için kötü” olduğunu söyledi.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, şirketinin kararını hızla savundu. “Blockchain analitik yazılımı yeni bir şey değil ve uzun zamandır var. Kripto işlemlerini denemek ve izlemek için halka açık verileri kullanıyor” diyerek tweet attı.

Armstrong, şirketinin mevcut blockchain analitik hizmetlerinden bazılarını kullanarak başladığını açıklamaya başladı. “Bu işe yaradı, ancak bununla ilgili sorun, bundan kaçınabildiğimizde üçüncü taraflarla veri paylaşmayı sevmememiz ve ihtiyaç duyduğumuz tüm özellikleri / zincirleri desteklememeleriydi. Bu nedenle, bir noktada bu kabiliyeti eve getirmemiz gerektiğini fark ettik ”dedi.

Kripto Haberleri için Abone Ol

Bitcoin haberleri, Altcoin, Blockchain ve son dakika güncel haberler'e abone olun!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

Son Eklenen Haberler

Okex’den 15 Usdt Kazandıran Kampanya Okex Kayıt Ol...

0
24 Ağustos günü duyurduğumuz OKEx kampanyamızda ilk aşama geride kaldı arkadaşlar. İlk 10 gün boyunca tüm şartları eksiksiz yerine getiren kişilerin ödülleri de sırasıyla...

OKEX Kullanım Rehberi