Anthony Pompliano, Bitcoin’in Zincir Üstü Metrikler Olarak Dibe Yaklaştığını Söyledi

 Anthony Pompliano, Bitcoin’in Zincir Üstü Metrikler Olarak Dibe Yaklaştığını Söyledi

Bitcoin Bull ve Morgan Creek Digital kurucu ortağı Anthony Pompliano, zincir içi ölçümlerin, lider kripto para birimini tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.863 $ ‘dan 50.000 $’ ın altına çeken Bitcoin düzeltmesinin sonuca yaklaştığını gösterdiğini söylüyor.

The Pomp Letter’ın yeni bir baskısında, büyük Bitcoin savunucusu zincir içi analist tarafından sağlanan verileri kullanıyor Will Clemente Piyasa düzeltmesinin ortasında BTC’deki yükseliş duruşunu açıklamak ve göstermek.

Pompliano, geri çekilmenin bir milyondan fazla tüccar hesabını tasfiye ettiği ve açgözlülük ve kaldıraçtan kurtulduğu için yükselişe geçtiğini söylediği fon oranlarına bakıyor.

“Sürekli takas sözleşmesini Bitcoin spot fiyatına sabitlemek için fonlama oranları kullanılır. Tüccarların çoğu alım satım yaptığında, satış yapmak karlı hale gelir ve bunun tersi de geçerlidir. Etkinlik sırasında, fonlama oranları negatife döndü, bu da tüccarların ticaretin uzun tarafını alması için karlı hale geldiği anlamına geliyordu. Bunun, önceki iki seferde bu boğa piyasası sırasında gerçekleşen bir satın alma sinyali olduğu görüldü. “

Daha sonra Pompliano, piyasa katılımcılarının net kar veya zararını ölçen bir gösterge olan SOPR’nin (Harcanan Çıktı Kar Oranı), alıcıların gelme eğiliminde olduğu bir seviyeye yaklaşmaya başladığını vurguluyor.

“1’in altındaki herhangi bir düşüş, tarihsel olarak büyük satın alma fırsatları olmuştur. Ocak ayındaki düzeltmede, SOPR 1’in hemen üstüne sıfırlandı ve Şubat ayındaki düzeltmede, SOPR 1’in altına tam sıfırlama yaptı. Şu anda, SOPR tam sıfırlama işaretine yaklaşıyor, yani fiyatın ya ulaştığı ya da ulaşmaya çok yaklaştığı anlamına geliyor. mevcut düzeltme. “

Pompliano’nun göz önünde bulundurduğu bir başka zincir içi metrik, madenci net pozisyonudur ve şu anda madencilerin dip noktasının ortasında yoğun bir şekilde Bitcoin biriktirdiğini belirtmektedir.

“Maden işçilerinin birikimi, son haftalarda açıkça bir trend haline geldi. Bu iki şeye işaret ediyor: madenciler daha yüksek fiyatların gelmesini bekliyorlar ve istiflerini şimdi satmaya isteksizler ve ayrıca piyasaya madeni para dökmek zorunda kalmadan CAPEX’lerini (sermaye harcamalarını) karşılayabilecekleri gerçeği. “

Pompliano, madencilerin artık günlük harcamalarını ödemek için merkezi olmayan finans (DeFi) borç verme protokollerini kullanarak BTC holdinglerine karşı borç alabileceklerini ekliyor.

Pompliano, bu yıl meteorik olarak yükseldiğini söylediği 100 ila 1.000 BTC’ye sahip cüzdan sayısındaki artışı da izliyor.

“0,1-1 BTC’li adresler olan pembe çizgi, son birkaç yıldır istikrarlı bir şekilde birikti. Bununla birlikte, 100-1.000 BTC bakiyesi olan yeşil hat, 2021 boyunca parabolik hale geldi. Bu cüzdanlar, yüksek net değerli bireylerin ve blok zincirine giren ve önemli pozisyonlar alan yeni kurumların bir göstergesidir. ”

Sonuç olarak, Pompliano, zincir üzerindeki ölçümlerin ufukta BTC’nin tersine döndüğünü gösterdiğini söylüyor.

“Sonuç olarak, bu mevcut düzeltme için kısa-orta vadede bir dibe yaklaşıyoruz ve sadece kar alımının sıfırlanmasını ve madeni paraların zayıftan güçlü ellere genel bir kaymasını bekliyoruz.”

Yorum Yap