ApeCoin Nedir ve Sıkılmış Maymunları Nasıl Zenginleştirmiştir?

 ApeCoin Nedir ve Sıkılmış Maymunları Nasıl Zenginleştirmiştir?

bu Fored Ape Yat Kulübü (BAYC), Ethereum blok zincirine dayanan popüler bir takas edilemez belirteç (NFT) koleksiyonudur.

10.000 benzersiz Bored Ape NFT’den oluşan koleksiyon, işlem hacmine göre en büyük ikinci sırada yer alıyor. Bu yazının yazıldığı sırada, koleksiyonun bir fiyatı var. 119.42 ETH parça başı veya 359.000 ABD Doları.

Dijital bir avatar için bu çok fazla gibi görünse de, kısmen ApeCoin’in piyasaya sürülmesi sayesinde bir BAYC NFT’ye yatırım yapmak kazançlı oldu.

Bored Ape NFT sahipleri, bu yılın başlarında BAYC ekosisteminin resmi kripto para birimi olarak piyasaya sürülen ApeCoin’lerden pay talep etmeye hak kazandılar.

Aşağıda ApeCoin’in kendine özgü lansmanını, tokenomiklerini ve geleceğe bakışını keşfedeceğiz.

Bu Forkast.News açıklayıcı şunları keşfedecek:

ApeCoin nedir?

ApeCoin, 16 Mart 2022’de “kültür, oyun ve ticaret için bir token” olarak resmi olarak piyasaya sürüldü ve Bored Ape Yacht Club ekosisteminin ana kripto para birimidir. $APE sembolü altında işlem gören Ethereum’a özgü ERC-20 token’ın verilerine göre, 4.02 milyar ABD doları piyasa değeri vardır. CoinMarketCap. ApeCoin’in sabit 1 milyar token arzının yaklaşık %28’i dolaşımda.

ApeCoin, her belirteç sahibinin Ekosistem Fonunun kullanımına oy verebileceği veya kendi tekliflerini sunabileceği ApeCoin merkezi olmayan özerk organizasyonunun (DAO) üyelik kartı ve yönetim belirteci olarak fayda sağlar. Belirteç, merkezi aracılar olmadan ödemeler ve işlemler için açık para birimi olarak da kullanılabilir.

ApeCoin DAO ve $APE’yi Nasıl Başlattı?

ApeCoin ile ilgili tuhaf şeylerden biri, aslında Bored Ape Yacht Club’ın arkasındaki kurucu ekip olan Yuga Labs tarafından piyasaya sürülmemiş olmasıdır. Bunun yerine, $APE tanıtılmıştı $APE token sahiplerinin Ekosistem Fonunun yönetimi ve kullanımı hakkında oy kullanabilecekleri ApeCoin DAO tarafından.

ApeCoin, toplam darp edilen arzın %62’sini gördü tahsis edilmiş topluluğa, darphane arzının %15’i Bored Ape Yacht Club’a havadan atıldı ve Mutant Ape Yat Kulübü sahipleri.

Bored Ape NFT sahipleri 10.094 jeton talep etmeye hak kazanırken, Mutant Ape sahipleri 2.042 jeton veya jeton başına 18.29 US$’lık son fiyattan sırasıyla 184.620 US$ ve 37.350 US$’lık bir beklenmedik düşüşe hak kazandı. Sıkılmış Maymun Kulübesi Kulübü NFT sahipleri madeni parayı talep etmeye uygun değildi.

NFT sahipleri, ticaretin ilk gününden itibaren ApeCoin varlıklarını nakde çevirmekte özgürdü. Beklenmedik kazançları güvence altına almak için acele edilmesi, 17 Mart’taki ilk çıkışı sırasında tokendeki oynaklığın bir nedeni olarak gösterildi ve bu, token başına 1 ABD dolarından 8,52 ABD dolarına kapandı.

ApeCoin’in ek getirisi, katkıda bulunanlara verilen tokenler üzerindeki kilitleme hükümlerinin gelecekte sona ermesiyle sınırlı olabilir. Örneğin, Yuga Labs, başlangıçta 12 aylık bir kilitlenme ile tokenin toplam arzının %16’sını aldı – bu, o dönem için jetonlarını nakde çeviremeyecekleri anlamına geliyor.

Bunu takiben, 36 ay boyunca her ay 4.167 milyon jetonun kilidi açılacak. BAYC kurucularına tahsis edilen token arzının %8’i de 12 aylık benzer bir kilitlenme süresine sahipken, katkıda bulunanları başlatmak için havadan gönderilen %14’lük kilitlenme süresi kademeli olarak 6 aylık, 12 aylık ve Jetonların çoğu için 18 aylık işaret.

ApeCoin’i gelecekte neler bekliyor?

Göz önünde bulundurulması gereken bir faktör, BAYC’nin resmi jetonu rolüne rağmen jetonun Yuga Labs tarafından piyasaya sürülmemiş olmasıdır.

Bununla birlikte, ApeCoin DAO, DAO ve tokenin gelecekteki gelişimini denetlemek için Animoca Brands kurucu ortağı Yat Siu, FTX’ten Amy Wu ve Reddit kurucu ortağı Alexis Ohanian da dahil olmak üzere bazı önde gelen yönetim kurulu üyelerini işe aldı. İlk yönetim kurulu altı ay süreyle görev yapacak, ardından DAO üyeleri her yıl yeni yönetim kurulu üyeleri için oy kullanacak.

ApeCoin ayrıca meta veri deposunda ve günlük işlemlerde daha geniş bir benimsemeden de yararlanabilir. Blockchain oyun şirketi Animoca Brands ilan edildi Mart ayında, BAYC ile geliştirilmekte olan yeni bir proje için belirteci benimseyeceğini duyurdu. Diğer olumlu işaretlerin yanı sıra, NFT pazar yeri NWayPlay ilan edildi Bu yılın başlarında, şu anda geliştirilmekte olan BAYC tabanlı bir oyna-kazan oyunu için ApeCoin’i benimseyecek. Miami’de bir emlak geliştirme şirketi olan E11EVEN Residences, dedim “Kınamak birimleri satın almak” için belirteci kabul ederdi.

ApeCoin, yatırımcıların Binance ve Coinbase gibi büyük borsalarda tokene erişme yeteneği açısından da iyi puan alırken, artan popülaritesi genç perakende tüccarları hedef alan daha küçük borsalardan da dikkat çekiyor.

ApeCoin’in nihai başarısı, gerçek dünyada benimsenmesine bağlıdır. İleriye bakıldığında, token, Web 3.0’daki artan faydadan ve Animoca Brands ve NWayPlay gibi oyun yapımcılarının projelerinden faydalanmaya hazır görünüyor.Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap