Arjantin Eyaletleri Mull Stablecoin

Arjantin Eyaletleri Mull Stablecoin destekli Finansal Karışıklık Cevabı?

Arjantinli eyalet valisi, yerel olarak düzenlenen dijital jetonların veya sabit paraların verilmesini düşünüyor.

Ülkenin kuzey-orta kesiminde Mendoza eyalet milletvekili Josefina Canale, bu hafta stabilcoin önerilerini “incelediği” iddialarıyla zaten halka açıldı.

Ancak La Politica’ya göre, ülkenin dört bir yanındaki eyalet valileri davayı takip ediyorlar ve birçok alanda nakit arzında bir eksiklik olduğu gibi borçlarla ilgili ulusal sorunların arttığı için daha erken hareket etmek zorunda kalabilirler.

Birçok eyalet merkezi hükümetin kurtarmaya gelmesini umuyor, ancak diğerleri blockchain teknolojisini kullanan daha proaktif bir duruşla konuları kendi ellerine almayı tercih edebilir.

La Politica’dan Marcia Dell’Oca şöyle yazar:

“EYALETLER İÇİN, [YEREL STABİLCOİN İHRACATI] OLASILIĞI GİDEREK DAHA YAKIN HALE GELİYOR. […] YEREL YÖNETİCİLER İÇİN ÇOK AZ [DİĞER] SEÇENEK KALDI. ”

Görünüşe göre, merkezi hükümet topuklarını borçlarla ilgili tartışmalara sürüklerken, yerel yetkililer harekete geçmeye karar verebilirler.

Avukatlar, geçen yıl yaz aylarında Marcos Paz Varlığı adında bir “kripto para birimi” ve yerel harcamaları artırmak ve yerel halk üzerindeki vergi yükünü azaltmak için tasarlanmış bir cüzdan uygulaması yayınlayan Marcos Paz’ın Buenos Aires belediyesine işaret edecek.

Marcos Paz girişimi, belediye sakinlerinin vergilerini zamanında ödemeleri ve yerel yönetim tarafından işletilen bir bisiklet paylaşım ağını kullanmaları nedeniyle jeton aldıklarını gördü. Yerel mağazaların da jetonu kabul etmeye başlaması teşvik edildi.

Arjantinli valiler Uzak Doğu’daki Güney Kore ve Japonya gibi ülkelere göz kulak olacaklar. Tokyo, kendi şehir tabanlı stabilcoin için iddialı Olimpiyat Oyunları ile ilgili planlar geliştirirken, birçok büyük yerli işletmenin desteğiyle, Güney Kore’de çok sayıda yerel stabilcoin piyasaya sürüldü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yazar : Fatih çubukcu

 

Kripto Haberleri için Abone Ol

Bitcoin haberleri, Altcoin, Blockchain ve son dakika güncel haberler'e abone olun!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

Son Eklenen Haberler

Okex’den 15 Usdt Kazandıran Kampanya Okex Kayıt Ol...

0
24 Ağustos günü duyurduğumuz OKEx kampanyamızda ilk aşama geride kaldı arkadaşlar. İlk 10 gün boyunca tüm şartları eksiksiz yerine getiren kişilerin ödülleri de sırasıyla...

OKEX Kullanım Rehberi