Artan Bitcoin Ağı Hash Oranı BTC İçin Tarihi Bir Ralliyi Başlatıyor ⋆ ZyCrypto

 Artan Bitcoin Ağı Hash Oranı BTC İçin Tarihi Bir Ralliyi Başlatıyor ⋆ ZyCrypto

Reklam &nbsp &nbsp

Bitcoin ağ hash oranı, BTC fiyatının inişli çıkışlı bir çeyrekle karşı karşıya olduğu bir ortamda ömür boyu yüksek bir seviyeye yükseldi.

Coinwarz’dan alınan verilere göre, madenciler piyangoyu kazanmak ve bir sonraki bloğu göndermek için yarışırken, bitcoin’in hash oranı bu hafta 734.107 blok yüksekliğinde saniyede 261.44 exhash (EH/s) ile zirveye ulaştı. Yazı yazarken, Bitcoin’in hash oranı 239.10 EH/s’ye düştü.

Hash oranı artışı, Bitcoin’in 29.79 T’lik yeni bir zirveye dokunma zorluğuyla yeni komplikasyonlar da ortaya çıkardı. Bağlam için, Bitcoin madenciliği zorluğu bir sonraki bloğun madenciliğinin ne kadar zor olacağını ifade eder ve bulmak için kaç hash üretilmesi gerektiğinin bir ölçüsüdür. Bir sonraki bitcoin bloğunu çözmek ve madencilik ödülünü kazanmak için geçerli bir çözüm.

Coinwarz’a göre, bu zorluk 11 Mayıs 2022, 08:03:17 UTC civarında ayarlanacak ve Bitcoin madencilik zorluğunu 1732 blokta 29.79 T’den 30.45 T’ye yükseltecek.

Bitcoin ağının hash oranındaki meteorik artış, Çin’in 2021’de madencilik operasyonlarını çökertmesine rağmen gerçekleşti. Geçen yıl Nisan ayında Çin’de kripto madenciliğine yönelik kapsamlı bir yasak olarak başlayan şey, üçüncü çeyreğin sonuna doğru hızla tırmanarak tam bir yasağa dönüştü. Devlet kurumlarının Bitcoin madenciliğini yasaklaması ve madencileri cezalandırmasıyla bu, ASIC madencilerinin diğer kripto dostu yerlere toplu bir göçüne yol açtı.

Reklam &nbsp &nbsp

Bitcoin’in fiyatının Haziran ayının sonuna doğru toparlanmasıyla birlikte, küresel hash oranı tamamen toparlandı ve Aralık başında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 181.77 EH/s’ye ulaştı, uzmanlara göre muhtemelen yeniden gerçekleşebilecek bir senaryo.

Çin’in yasağı, ABD’nin küresel hash oranı tablosunda ilk sırada yer alması, ardından Rusya ve ardından Kazakistan ile yeni rakipler yarattı. Şimdi, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan bir yıldan az bir süre sonra, Bitcoin’in hash oranı %160’ın üzerine çıktı.

Arcane Research tarafından yakın zamanda yayınlanan bir rapora göre, Bitcoin’in küresel hash oranındaki artış, madencilik işine katılan halka açık şirketlerin sayısındaki artışla izlenebilir. Rapora göre, küresel hash oranının %19’u, Ocak 2021’deki %3’ten şimdi halka açık şirketler tarafından kontrol ediliyor.


Yorum Yap