Arthur Hayes, Bitcoin’in 8 Yılda Nasıl 1 Milyon Dolara Ulaşabileceğini Açıklıyor

 Arthur Hayes, Bitcoin’in 8 Yılda Nasıl 1 Milyon Dolara Ulaşabileceğini Açıklıyor

Önde gelen kripto türevleri platformu BitMEX’in kurucu ortağı ve eski CEO’su Arthur Hayes, Bitcoin’in fiyatının mevcut on yılın sonunda 1 milyon dolara ulaşacağını tahmin ediyor.

İçinde blog yazısı yayınlandı Çarşamba günü Hayes, önde gelen kripto para biriminin sekiz yıl içinde mevcut fiyatından %2,500 daha yüksek bir değer olan 1 milyon dolara nasıl ulaşacağının kapsamlı bir dökümünü verdi.

Kıyamet Döngüsü

Hayes, dünyanın dört bir yanındaki ülkelerin açıklarını finanse etmek için yaptıkları üç şeyi temsil eden “Kıyamet Döngüsü” adını verdiği bir olguyu tanımladı: yerel kuruluşlara borç satmak, yabancılara borç satmak ve merkez bankası para basmak.

Devam eden jeopolitik gerilimlerin zaten yüksek olan enflasyon oranlarını daha da kötüleştirdiğini kaydetti. Ancak bir noktada enflasyon zirveye ulaşacak ve merkez bankalarının iflası önlemek için kullanılan bir araç olan verim eğrisi kontrolüne (YCC) başvurmaktan başka seçeneği kalmayacak. Hayes’e göre bu, Bitcoin için devrilme noktası olacak.

“YCC, oyunun sonudur. Sonunda zımnen veya açıkça beyan edildiğinde, USD’nin altın ve daha da önemlisi Bitcoin’in değeri için oyun biter. YCC, 1 milyon Bitcoin’e ve 10.000 ila 20.000 ABD Doları altına nasıl ulaşacağımızdır. ”

HODL Kültürü

Hayes, Bitcoin’in son on yılda katlanarak artan fiyat artışının “HODL kültürü” ile sonuçlandığını da belirtti. Bu fikrin BTC tutkunları arasında o kadar yaygınlaştığına dikkat çekti ki, HODLer’lar varlıklarını hiçbir fiyattan satmamaya ve sadece fiat harcamayı tercih etmeye kararlılar.

Ancak BitMEX’in kurucu ortağı, madenciler artık blok ödülleri almayacakları, ancak işlem ücretlerine dayanacakları için bu HODL kültürünün tüm Bitcoin blokları çıkarıldığında ağın performansını engelleyebileceğini belirtti. Herhangi bir işlem olmazsa, HODLer’ların BTC zulalarını sıkıca tutması nedeniyle ağın hash oranı sıfıra düşerek bitcoin’i değersiz hale getirir.

Ardından tüm Bitcoin meraklılarını ağın çökmesini önlemek için işlemler yaparak ağa katılmaya çağırdı.

“Bitcoin tarladan masaya ekonomilerinin dünya çapında filizlenmesi için cari hesap fazlasının bir kısmını Bitcoin’de kurtarmak için kendi çıkarlarını düşünen bayraklar için ajitasyon yapmalıyız. Yine, altından farklı olarak, Bitcoin hareket etmeli – aksi takdirde ağ çökecek ”dedi.

ÖZEL TEKLİF (Sponsorlu) Binance Ücretsiz 100$ (Özel): Kayıt olmak ve Binance Vadeli İşlemlerinde ilk ay (şartlar) için 100$ ücretsiz ve %10 indirim almak için bu bağlantıyı kullanın.

PrimeXBT Özel Teklifi: Kaydolmak ve PATATO50 kodunu girmek için bu bağlantıyı kullanın ve depozitolarınızdan 7,000$’a kadar kazanın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap