Ashton Kutcher, Mark Cuban girişimi imzaları NFT olarak satıyor

 Ashton Kutcher, Mark Cuban girişimi imzaları NFT olarak satıyor

Ashton Kutcher ve Mark Cuban destekli Web 3.0 platformu olan Ink, sanatçıların ve yaratıcıların herhangi bir dijital içerik biçimini, değiştirilemez belirteçlere (NFT’ler) imzalamasına, çizmesine veya yazmasına olanak tanır, Çarşamba günü hizmete girdi.

İlgili makaleye bakın: Warner Music, The Sandbox metaverse’de çalmaya hazır

Hızlı gerçekler

Sanatçılar, mevcut herhangi bir fotoğrafı, albüm kapağını veya Instagram gönderisi, YouTube veya TikTok videosu gibi sosyal içeriği dijital olarak imzalayarak, içeriklerinden herhangi birini ABD’nin altında bir fiyatla hayranlar tarafından satın alınabilen, takas edilebilen ve yeniden satılabilen dijital jetonlara dönüştürebilir. 50 dolar Ink’in pazar yeri. Ink’in kurucusu Max Brody, “İmzalar işleri görsel olarak değiştirilemez hale getirirken, NFT’ler şeyleri hesaplama açısından değiştirilemez kılıyor” dedi. “Mürekkepler geleceğin imzalarıdır.” Platform, sanatçı ve şarkıcı Lexi Jayde’nin Ink Drop’u ile lansmanını başlattı ve sanatçılar, turlar ve müzik festivalleri ile daha fazla işbirliklerine imza attı. Hayranların, Ink pazarında bir banka veya kredi kartı kullanabildikleri için, Ink’teki NFT’lere erişmek için dijital bir cüzdana veya Web3’te önceden bir deneyime ihtiyaçları yoktur. Daha deneyimli kullanıcılar, satın alınan NFT’leri OpenSea’ye veya alternatif pazarlara aktarabilir. Sanatçı, tükendikten sonra aynı dijital içeriğin daha fazla baskısını asla imzalayamayacağından, bu tür NFT’lerin değeri büyüme potansiyeline sahiptir. Ink, Mark Cuban, Ashton Kutcher’s Sound Ventures, Betaworks Ventures ve Lupa Systems dahil olmak üzere ilk yatırımcılarla 1.5 milyon ABD Doları tutarında bir tohum öncesi tur topladı.

İlgili makaleye bakın: İkinci K-pop ajansı NFT ortaklığı için Binance’i kullanıyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap