Avrupa Merkez Bankası Temsilcisi Satoshi’nin Para ve Ödemeleri Anlamadığını Söyledi, Küresel Kripto Düzenlemesini Çağırdı

 Avrupa Merkez Bankası Temsilcisi Satoshi’nin Para ve Ödemeleri Anlamadığını Söyledi, Küresel Kripto Düzenlemesini Çağırdı

Avrupa Merkez Bankası’ndan (ECB) üst düzey bir yetkili, takma adlı Bitcoin (BTC) yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun BTC’yi geliştirirken para sorunları hakkında “derinlemesine bir anlayışa” sahip olmadığını söylüyor.

ECB yönetim kurulu üyesi Fabio Panetta, Columbia Üniversitesi’nde yaptığı yeni bir konuşmada savunuyor Nakamoto’nun güvenilir para yaratma hayali hala hayali olmaya devam ediyor.

“Satoshi Nakamoto – daha doğrusu bu takma adı kullanan yazılım geliştiriciler – merkezi olmayan dijital nakit olabileceğini düşündükleri şeyin kaynak kodunu yarattılar. 2008’deki teknik incelemeleri, teknolojiye, özellikle kriptografiye büyük bir hayranlık olduğunu gösteriyor, ancak ödeme ve para konularında derinlemesine bir anlayışa sahip olması şart değil. Halkın incelemesinden bağımsız, istikrarlı bir para biriminin anarşist bir ütopyasını gerçekleştirmeyi arzuladılar.”

Panetta, kripto piyasasındaki çoğu katılımcının Nakamoto’nun ademi merkeziyetçilik hedefinin aksine hala aracılara güvendiğini savunuyor.

Ayrıca kripto para piyasasını 2008 Mali Krizine yol açan yüksek faizli ipotek çöküşüyle ​​karşılaştırıyor.

“Gerçekten de, kripto piyasası şimdi – 1.3 trilyon ABD doları değerinde – küresel finansal krizi tetiklediği zaman yüksek faizli ipotek piyasasından daha büyük. Ve çarpıcı biçimde benzer dinamikler gösteriyor. Yeterli kontrollerin yokluğunda, kripto varlıkları hızlı ve yüksek getiri vaat ederek ve yatırımcıları korumasız bırakan düzenleyici boşluklardan yararlanarak spekülasyonları yönlendiriyor. Sınırlı risk anlayışı, riskleri kaçırma korkusu ve yasa koyucuların yoğun lobi faaliyetleri, düzenlemeyi yavaşlatırken riskleri artırıyor.”

Şu anda küresel kripto piyasası değeri oturur yaklaşık 1.8 trilyon dolar.

Panetta, dijital varlıkların yasa dışı kullanımının yanı sıra kriptonun çevresel etkisini ele almak için küresel olarak koordine edilmiş düzenleyici eylem çağrısında bulunuyor.

“Yönetmelik, ödemelerde verimliliği ve bu teknolojilerin daha geniş uygulamalarını teşvik edebilecek yeniliği boğmamak için riskleri ve faydaları dengelemelidir.”

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/robertedit949/Natalia Siiatovskaia
Yorum Yap