Avustralya Posta Servisi Bitcoin Satın Alımları Sunuyor

Avustralya'da Bitcoin satın almanın yeni ve yenilikçi bir yolu ortaya çıktı ve ülkenin posta servisi olası bir satın alma kanalı haline geldi. Bu hafta, yerel kripto borsası Bitcoin.com.au , müşterilerin artık 3.500'den fazla Avustralya postanesinde kripto alımları yapabileceğini açıkladı .

Posta servisi, artık Bitcoin.com.au üzerinden dijital para alımları için nakit ve kart ödemelerini kabul edeceğini doğruladı. Victoria merkezli kripto borsası Cremorne‘un CEO’su olan Arians, şirketin bu girişimin kripto varlıklarını Avustralyalılara yakınlaştıracağını açıkladı.

Geçen yıl itibarıyla , Avustralya Vergi Dairesi’nden alınan bir rapor , 500.000 ila 1 milyon arasında Avustralyalı’nın zaten kripto para birimlerine sahip olduğunu doğruladı. Ancak Arians, posta hizmeti kadar meşru bir kurumla ortaklık kurmanın, daha fazla insanın dijital varlıklarla rahat hissetmesine yardımcı olacağına da inanıyor.

Arians, “Birçok kişi için, bir Avustralya Postanesi’nde Bitcoin’e ödeme yapmak, özellikle ilk kez alıcılar için çevrimiçi para transfer etmekten daha güvenlidir. Bu ortaklıktan gurur duyuyoruz ve Avustralya Post’a yeni teknolojilere açık olmaları için teşekkür etmek istiyoruz ”dedi.

Satın alımların sadece Bitcoin için mi geçerli olacağı veya diğer dijital varlıklara mı yayılacağı belli değil. Ancak bu hareket, Bitcon.com.au müşterilerinin Bitcoin’e gidip satın alabileceği yer sayısını da artırıyor. Şirket, ülke çapında 1.500’den fazla noktada Bitcoin satın almalarına izin vermek için Blueshyft ağıyla zaten ortaklık kurdu.

Hareket aynı zamanda insanların fiziksel yerlere girme ve kripto alımlarını sorunsuz bir şekilde yapma eğilimi haline geldi. Geçen hafta, örneğin, Bitcoin Otomatik vezne Makineleri (ATM) sayısı dünya çapında 8.000’i geçti. İzleme hizmeti Coin ATM Radar’ın verilerine göre , şu anda 73 ülkede 8.028 Bitcoin ATM’si var. Bunların 6.000’inden fazlasının ABD’de olduğunu belirtmek gerekir. Yine de ATM numaralarının artması cesaret verici bir işarettir.

Kripto Haberleri için Abone Ol

Bitcoin haberleri, Altcoin, Blockchain ve son dakika güncel haberler'e abone olun!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

Son Eklenen Haberler

Okex’den 15 Usdt Kazandıran Kampanya Okex Kayıt Ol...

0
24 Ağustos günü duyurduğumuz OKEx kampanyamızda ilk aşama geride kaldı arkadaşlar. İlk 10 gün boyunca tüm şartları eksiksiz yerine getiren kişilerin ödülleri de sırasıyla...

OKEX Kullanım Rehberi