Avustralya’nın En Büyük Bankası Ek Kripto Hizmetleri Sunmak İstiyor

 Avustralya’nın En Büyük Bankası Ek Kripto Hizmetleri Sunmak İstiyor

Commonwealth Bank of Australia (CBA) Blockchain ve Dijital Varlıklar Başkanı Sophie Gilder, finans kuruluşunun müşterilere daha fazla kripto para birimi hizmeti sunmaya başlayabileceğini açıkladı. Ayrıca, organizasyonun önümüzdeki aylarda blok zinciri ekibinin boyutunu iki katına çıkarmak istediğini açıkladı.

‘Kripto Kalmak İçin Burada’

Avustralya, son aylarda kripto para birimi evrenindeki varlığını kademeli olarak genişletiyor. 2021’in sonunda, ülkenin en büyük finans kurumu olan Commonwealth Bank of Australia (CBA) müşterilerinin bitcoin ve ether de dahil olmak üzere dijital varlıkları satın almasına, satmasına ve elinde tutmasına olanak sağlayacağını duyurdu. Böylece, bu tür fırsatları sağlayan ilk Aussie organizasyonu oldu.

Avustralya’nın Blockchain Haftası konferansında konuşan CBA’da üst düzey bir yönetici olan Sophie Gilder – dedim kullanıcılar bu girişime karşı büyük bir coşku gösterdiler:

“Aralık ayında CommBank kriptosunu piyasaya sürdük ve şimdiye kadar yanıt son derece olumlu oldu. Sahip olduğumuz en büyük şikayet, henüz pilot programa alınmamış müşteriler.”

Ayrıca Gilder, bankanın “tüketici ihtiyaçlarının tam yelpazesine” ulaşmak için ek kripto para birimi hizmetleri sağlamayı planladığını belirtti. Ayrıca, CBA’nın varlık sınıfının gelecekte daha da gelişeceğini tahmin ederek 2022 yılına kadar blok zinciri bölümünün boyutunu ikiye katlamayı planladığını da sözlerine ekledi.

Anthony Jones – Visa Australia’da İnovasyon ve Fintech Başkanı – Gilder’a benzer bir görüş belirtti. Ona göre, kripto para birimi endüstrisi “gerçekten ana akım” haline geldi:

“Bu yaygın ana akım benimseme burada çok fazla ve kalıcı olacağına inanıyoruz.”

Daha sonra Jones, dijital varlıkların “bağlantısız ve çeşitlendirilmiş bir riskten korunma aracı veya bir değer deposu” olarak bir rolü olduğunu iddia etti. Bu tez, bir süredir çok sayıda önde gelen kişi tarafından desteklenmiştir. Bu isimler arasında Barry Sternlicht, Dr. Saifedean Ammous ve Jordan Peterson gibi isimler yer alıyor.

Başka Kim ‘Kripto Kalmak İçin Burada’ Diyor?

Kripto para birimlerinin önümüzdeki yıllarda ortadan kalkacak geçici bir çılgınlık olmadığına inananlar arasında BlackRock’un CIO’su – Rick Rieder var. 2020’de, bitcoin’in dünyayı dijitalleştirmede önemli bir rol oynadığını iddia etti ve “kalmak için burada” olduğunu tahmin etti:

“Dijital para birimlerinin ve onların alıcılığının, özellikle de bin yıllıkların teknoloji ve kripto para birimlerine olan açıklığının gerçek olduğunu düşünüyorum. Dijital ödeme sistemleri gerçektir.”

Bitcoin boğası Meltem Demirors, 2021 yazında (bitcoin 30.000 dolara düştüğünde) piyasa çöküşünü dijital varlık sektörü için faydalı bir olay olarak nitelendirdi. Spesifik olarak, bu tür çöplüklerin insanları “kağıt ellerle” yok edebileceğini ve alanın kendisini güvensiz yatırımcılardan temizleyeceğini söyledi. Ona göre, fiyat düzeltmeleri normal bir şey, “bitcoin burada kalacak” ve “hiçbir yere gitmiyor” sonucuna varıyor.

Bu yılın başlarında, JPMorgan’ın dijital varlık birimi Onyx’in CEO’su Umar Farooq, BTC’nin varlığının ilk 13 yılında bilişsel bir modda olduğunu söyledi. Artık daha fazla insanın bunun yararlarını anladığını ve takip eden yıllarda daha hızlı gelişeceğini tahmin etti.

ÖZEL TEKLİF (Sponsorlu)

Binance Ücretsiz 100$ (Özel): Kayıt olmak ve ilk ay Binance Vadeli İşlemlerinde 100$ ücretsiz ve %10 indirimli ücret almak için bu bağlantıyı kullanın (şartlar).

PrimeXBT Özel Teklifi: Kaydolmak ve depozitolarınızdan 7,000$’a varan PATATO50 kodunu girmek için bu bağlantıyı kullanın.


Yorum Yap