Axie Infinity (AXS) Ronin Network, 600.000.000 $’lık Hack’e Yanıt Olarak Bug Bounty Programını Başlattı

 Axie Infinity (AXS) Ronin Network, 600.000.000 $’lık Hack’e Yanıt Olarak Bug Bounty Programını Başlattı

Axie Infinity (AXS) Ronin Network, projenin blok zincirindeki zayıflıkları bulmaları için bilgisayar korsanlarına bir milyona kadar teklif verecek bir “hata ödülü” programı başlatıyor.

Mart ayının sonlarında, Ronin köprüsü, yaklaşık 600 milyon dolar değerinde 173.600 ETH ve 25,5 milyon USD Coin (USDC) karşılığında hacklendi.

Ronin Network, popüler oyun metaverse platformu Axie Infinity için özel olarak yapılmış Ethereum bağlantılı bir yan zincirdir.

bu ödül programı ödülleri Axie Infinity’nin yerel jetonu AXS’de ödeyecek. Milyon dolarlık ödül, “olağanüstü derecede ciddi sorunlar veya aşırı etkisi olanlar” için ayrılmıştır. Daha küçük hataları keşfetmek, bilgisayar korsanlarına ciddiyetine bağlı olarak 1.000 ila 100.000 ABD Doları arasında bir ödeme aralığı kazandırabilir.

Ronin Ağı ayrıca, yeni bir rapora göre, köprüsünü Mayıs ortasından sonuna kadar yeniden açmayı umuyor. duyuru.

“Ronin Network köprüsü şu anda yeniden tasarlanıyor ve zamana dayanabileceğinden emin olduğumuzda açılacak. Başlangıçta yükseltmeyi Nisan ayı sonuna kadar dağıtabilmeyi bekliyorduk, ancak bu aceleye gelebileceğimiz bir süreç değil. Köprü milyarlarca dolarlık varlığı güvence altına alacak ve doğru yapılması gerekiyor.”

Bu ayın başlarında ABD Hazine Bakanlığı, saldırının arkasında Kuzey Koreli bilgisayar korsanlarının olduğunu açıklamıştı.

Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi katma Özel olarak belirlenmiş vatandaşları ve engellenen kişiler listesine (SDN) Lazarus Group olarak bilinen bir Kuzey Kore siber suç örgütüne ait bir Ethereum adresi.

Piyasa istihbarat firması Chainalysis, SDN’de listelenen ETH adreslerinden biri ile Lazarus Group arasındaki bağlantıyı yaptı.

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/Ralf Juergen KraftSon dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap