BAE’nin En Büyük Havayolu Emirates, BTC Ödemelerini Kucaklarken ‘Bitcoin Uçacak’ ⋆ ZyCrypto

 BAE’nin En Büyük Havayolu Emirates, BTC Ödemelerini Kucaklarken ‘Bitcoin Uçacak’ ⋆ ZyCrypto

Reklam &nbsp &nbsp

Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) en büyük havayolu şirketi olan Emirates, “bir ödeme hizmeti olarak bitcoin” ekleme planlarını açıkladı.

Dubai’deki Arabian Travel Market’te konuşan havayolu şirketinin COO’su (COO) Adel Ahmed Al-Redha, 13 Mayıs’ta yerel bir medya kuruluşunun bildirdiğine göre, yakında bir Metaverse ve Fungible Olmayan Jetonları (NFT’ler) piyasaya süreceklerini belirtti.

Bay Ahmed’e göre plan, Emirates’i yıkıcı blok zinciri teknolojisinin önüne yerleştirirken, müşterilerle daha hızlı ve daha esnek bir şekilde bağlantı kurmaktı. Böylece havayolu, müşteri hizmetlerinin izlenmesine ve iyileştirilmesine yardımcı olmak üzere metaverse ve NFTs bölümü için yeni personel işe almaya başlayacaktı.

Ahmed, “Meta veri deposuyla, ister çalışır durumda olsun, ister web sitesinde eğitim satışları olsun, isterse eksiksiz bir deneyim olsun, tüm sürecinizi meta veri deposu tipi bir uygulamaya dönüştürebileceksiniz, ancak daha da önemlisi onu etkileşimli hale getirebileceksiniz” dedi. ayrıca uçak kayıtlarını takip etmede blockchain teknolojisini kullanmayı amaçlıyor.

Ek olarak, Emirates, ticaret amacıyla şirketin web sitesine NFT koleksiyonları eklerken Bitcoin’i bir ödeme seçeneği olarak entegre etmeyi planlıyordu.

Reklam &nbsp &nbsp

Ahmed, Expo 2020 Dubai’deki Emirates Pavilion’un “havayolunun metaverse ve NFT projelerinin geliştirilmesi de dahil olmak üzere bir yenilik merkezine dönüştürüleceğini” sözlerine ekledi.

BAE’nin en büyük havayolu şirketi olan Emirates, dijital varlık ekosistemine ilk kez ilgi göstermiyor.

Geçen ay yapılan bir duyuruda, havayolu, Web3’te lider bir havayolu olma planının bir parçası olarak “müşterileri ve çalışanları için metaverse’de NFT’leri ve heyecan verici deneyimleri yakında başlatacağını” söyledi.

Emirates Havayolu ve Grubu Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Şeyh Ahmed bin Saeed Al Maktoum, o sırada yaptığı bir yorumda şunları söyledi: “Dubai ve BAE, pratik politikalar ve mevzuatla desteklenen net bir vizyona sahip olarak dijital ekonomide çığır açıyor sanal varlıklar, yapay zeka ve veri koruma gibi alanlarda çerçeveler.”

Şu anda, ödemeler için Bitcoin kabul eden havayollarının listesi; AirBaltic, LOT Polonya Havayolları ve Şeftali Havacılık diğerleri arasında. Milyarder Richard Branson, fütüristik ticari uzay projesi Virgin Galactic’in de bitcoin’i kabul edeceğini ilan etti.


Yorum Yap