Balina İşlemleri Birkaç Yılın En Yüksek Seviyelerine Ulaşırken Bitcoin ve Eter Flaşı “Dipten Çıkıyor” Sinyali ⋆ ZyCrypto

 Balina İşlemleri Birkaç Yılın En Yüksek Seviyelerine Ulaşırken Bitcoin ve Eter Flaşı “Dipten Çıkıyor” Sinyali ⋆ ZyCrypto

Reklam &nbsp &nbsp

Fed’in faiz oranlarını artırmasının ardından Çarşamba günü bir toparlanma sinyali vermesine rağmen, Ethereum, Bitcoin ve diğer kripto para birimleriyle birlikte Perşembe günü klasik bir “söylentiyi satın al, haberi sat” tarzında düştü ve geç başlayan tüm kripto pazarını gölgede bırakan bir kaybetme serisini sürdürdü. Mart.

Yazı yazarken, ETH tüm zamanların en yüksek seviyesinden %47 düşüşle 2.556 dolardan işlem görüyor. Tüccarlar bir sonraki bükülme noktasını bulmaya çalışırken bile Bitcoin, ATH’den %49 düşüşle 34.644 dolara düştü. Bununla birlikte, fiyatın kilit destek seviyelerini göz ardı etmesine rağmen, uzmanlar bir fiyat dönüşü sağlamada çok önemli olabilecek çeşitli zincir üstü ölçümleri haritaladılar.

Bitcoin, Ethereum İşlemlerinde Artış

Cumartesi günü, Santiment, fiyatlar hafta sonuna doğru düşerken Ethereum’un en yüksek sayıda işlem kaydettiğini bildirdi. Bu, üç yıldan fazla bir süredir ilk kez olduğunu söylediler.

“Ethereum ağında, Cuma günü kripto paralar kârla karşılaştırıldığında zarardayken yaklaşık 3.4 kat daha fazla işlem yapıldı. Bu, 18 Kasım 2018 veya 3,5 yıl öncesinden bu yana ETH’nin kapitülasyon ticaret oranı açısından en yüksek gündü.” Zincir içi analitik firması tarafından 7 Mayıs’ta bir tweet okundu.

Cuma günü, firma ayrıca tweet attı, “Bitcoin’in ağında dün işlem yapan 1.17 milyon benzersiz aktif adres vardı. [Thursday]-ki bu, 2 Aralık 2021’den bu yana en yüksek fayda miktarıydı.”

Reklam &nbsp &nbsp

Ne demek

NFT darphaneleri nedeniyle ETH işlemleri gibi diğer faktörlerin hızla artması, özellikle düşüş trendleri sırasında her iki ağdaki işlemlerin artması, çoğunlukla varlıkların daha fazla coin almasıyla bağlantılı.

Borsalara gönderilen madeni paralar veya sabit madeni paralar her zaman satışla bağlantılı olsa da, çoğu durumda eldeki düşüşler sırasında varlıkların çantalarını doldurmak istediği anlamına gelebilir.

Oyunda Daha Fazla Faktör

ZyCrypto’nun bildirdiğine göre, son üç veya daha fazla ayda, BTC ve ETH balinaları bir satın alma çılgınlığı yaşadı ve kasalarını her önemli düşüşte sakladı. İlginç bir şekilde, yaratılan küçük balinaların sayısı, geçen yılın Haziran ayından bu yana önemli ölçüde arttı ve HODLer’ların sayısı da kuzeye doğru ilerliyor.

Perşembe günlerine ek olarak son tasfiyelerin de güçlü boğa koşularından önce geldiği görüldü. Tasfiyeler, indirimli fiyattan bir kripto varlığı elde etme fırsatını yakalamak isteyen alıcılar için potansiyel olarak “gölgeli göbek” olarak görülüyor.

Teknik olarak, Ethereum mevcut “küçük desteğini” kaybederse, fiyat 2.400 dolarlık desteğe bakıyor. Daha da düşerse, Ocak ayının en düşük seviyesi olan 2.200 dolara gidebilir. Öte yandan, Bitcoin, oldukça arzulanan bir bükülme bölgesi olan Haziran ayının en düşük seviyesi olan 28 bin dolara ulaşmadan önce 31.000 dolara düşebilir.


Yorum Yap