Balinalar Artık BTC’de 280.000.000,000 Doların Üzerinde Tutarken Bitcoin Ağır Birikme Aşamasında: En İyi Zincir Analisti

 Balinalar Artık BTC’de 280.000.000,000 Doların Üzerinde Tutarken Bitcoin Ağır Birikme Aşamasında: En İyi Zincir Analisti

Popüler bir zincir içi analist, Bitcoin’in şu anda yüz milyarlarca dolar değerinde BTC tutan büyük kuruluşlarla büyük bir birikim aşamasından geçtiğini ortaya koyuyor.

Blockware Intelligence haber bülteninin son sayısında William Clemente, BTC’nin değişken fiyat hareketine rağmen, piyasa katılımcılarının BTC’yi tarihi bir oranda alıp elinde tuttuğunu söylüyor.

“Yüzeyin altında, zincir üzerinde yoğun bir birikim aşaması var.

Döviz çıkışları, Bitcoin tarihinde daha önce sadece üç kez meydana gelen bir orana ulaştı: Mart 2020, Aralık 2020 (çoğu muhtemelen GBTC idi) ve Eylül 2021’den sonra.”

Kaynak: Blockware Zekası

Dijital varlık borsalarından büyük miktarda Bitcoin çıkışının yanı sıra Clemente, balinaların yılın çoğu için BTC yığınlarını boşalttıktan sonra piyasa değeri ile lider satın aldığını vurguluyor.

“Bu hafta, Ocak ayından bu yana ilk kez balina varlıklarında bir artış gördü ve 1.000’den fazla BTC’ye sahip kuruluşlar tarafından tutulan arzda bir artış gösterdi (borsalar gibi bilinen zincir üstü varlıklar için filtreleme).”

Kaynak: Blockware Intelligence

Clemente’in grafiğine bakıldığında, Bitcoin balinaları şu anda toplu olarak 280,59 milyar doların üzerinde bir değere sahip 6.95 milyondan fazla BTC’ye sahipler.

Clemente ayrıca, piyasa katılımcılarının BTC hazinelerini elinde tutma eğilimini gösteren bir zincir üstü metriğe de dikkat çekiyor. Analiste göre, en az bir yıldır el değmeden kalan Bitcoin arzı rekor seviyede.

“Elde tutma davranışının başka bir ölçüsü, bir yıl+ önce aktif olan arz miktarına bakmaktır; basit ama güçlü bir ölçü. Bu hafta itibariyle, Bitcoin arzının tüm zamanların en yüksek %63,7’si en az bir yıl içinde hareket etmedi.”

Kaynak: Blockware Intelligence

Mevcut Bitcoin arzının azalmasına rağmen Clemente, BTC’nin şu anda “hiç kimsenin ülkesinde olmadığını” söylüyor. Analiste göre, Bitcoin’i düşük 30.000 $ aralığında bir değer yatırımı veya BTC 47.000 $’ın üzerine çıktığında bir momentum ticareti görüyor.

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/vanitjan/Konstantin Faraktinov
Yorum Yap