Balinalar Bitcoin 40K Dolara Yeniden Konumlanırken Dipte Birikim Yapıyor

 Balinalar Bitcoin 40K Dolara Yeniden Konumlanırken Dipte Birikim Yapıyor

Oynaklık, Bitcoin’in yatırımcıların holding duruşunu kolayca değiştirebilecek özelliklerinden biri olmaya devam ediyor. Bazıları için, aşağı yönlü bir hareket, varlıklarının büyük birikim ve genişleme dönemlerini işaret edecektir. Öte yandan, bazıları bir düşüş nedeniyle önemli kayıplar yaşayacaktır.

Bitcoin, 40.000$’a ulaştıktan sonraki birkaç gün içinde aylık en düşük seviyesi olan 39.000$’a ulaştığı için düşüş hareketinde. Birçok kişi BTC fiyatının birkaç gün boyunca düşüş eğilimi göstermesini beklese de, olaylar aksini kanıtladı.

Bitcoin, 37K – 40K bölgesine giderek kademeli olarak aşağı yönlü bir tur attı. Bu son düşüş, bazı balinalara jetondan büyük alımlar yapma fırsatı verdi.

İlgili Okuma | Jön Türkler Kripto Düzenlemesini Tartışmaya Çalışırken Kendilerini Utandırıyorlar

CryptoQuant teknik analisti Minkyu Woo, belirtilmiş Bitcoin satışı sırasında önemli bir madeni para hacminin spot borsalar aracılığıyla taşındığını söyledi.

Balinaların önemli miktarda BTC satın alma olasılığından bahsetti, çünkü çıkış boyutu yalnızca spot borsaların ilk 10 BTC çıkışını kontrol ederek ilerleyebilir.

Analist Tüm Bitcoin Fiyat Hareketini Açıklıyor

Woo’ya göre, 37K – 40K işareti, kriptonun kritik birikim aşamasında BTC fiyat aralığı olarak duruyor. Bu hamle uzun zamandır Mart 2022’de başladı. Ayrıca Woo, yatırımcılara varlıklarını korumalarını veya mümkünse daha fazla düşüş satın almalarını tavsiye etti.

BTC fiyatı keskin bir şekilde yükseldi | Kaynak: TradingView’de BTCUSD

Geçmişte, çivili vakaların olduğu yerlerde çıkış hacmi, önemli miktarda BTC borsalar aracılığıyla dışarı çıktı. Bununla birlikte, kripto fiyatı yükseldikçe pazarın satışında ani bir geri dönüş oldu.

Son olaylar, Bitcoin 41 bin dolarlık bölgeye geçerek tüm kayıplarını geri kazandığı için benzer bir yol izledi.

Ayrıca Woo, Bitcoin’in 2020 dördüncü çeyreğinden itibaren 200 MA desteğinin altına düştüğünü açıkladı. Bu, BTC’nin daha fazla akıllı para birikimine sahip olacağı anlamına gelir.

Woo, grafiğinde BTC için alt bölgeye düşüş modelini ve ardından gelen artış ve satın alma ilgisini belirtti.

İlgili Okuma | Fethedilen Arazi: Terra’nın Stablecoin’i UST Artık Crypto’nun Üçüncü En Büyük

Bitcoin’in düşüş eğilimini göstermesi gibi, hareket de daha geniş kripto piyasasının genel durumunu yansıtıyor. Bitcoin’in yanı sıra Ethereum, 3 bin dolar seviyesinin altına hareket ederek önemli düşüşler kaydetti. Ayrıca, diğer öne çıkan altcoinler, fiyatın güneye doğru hareketinde dışarıda bırakılmıyor.

Neyse ki, tüm kripto piyasası, bugünden itibaren yukarı yönlü bir toparlanma hareketinde yükseliyor gibi görünüyor. Ethereum 3.000 dolarlık bölgesine geri döndü ve BNB 400 dolar seviyesinin üzerinde. Diğer altcoinler, toparlanma eğilimi ile kapanışı takip ediyor.

Pexels’ten öne çıkan görsel, TradingView.com’dan çizelgeler
Yorum Yap