Bank of Canada tarafından yapılan kripto araştırması, başından beri bildiklerimizi doğruladı | CryptoSlate

 Bank of Canada tarafından yapılan kripto araştırması, başından beri bildiklerimizi doğruladı |  CryptoSlate

Kanada Merkez Bankası (BoC) yetkilileri, dikkatlerini büyük ölçüde kripto araştırmalarına çeviriyorlar.

Merkez bankalarının genel duruşuna uygun olarak, BoC geçmişte kripto para birimiyle ilgili endişelerini dile getirdi. Örneğin, iki yıl önce BoC, kripto para birimi kullanıcılarının karşılaştığı riskleri vurgulayan bir makale yayınladı.

BoC tarafından yürütülen, biri farkındalık ve sahiplik üzerine, diğeri ise bir kuantum hesaplama simülasyonu olan iki yeni araştırma, tahmin edilebilir sonuçlar verdi.

Kripto kullanıcıları finansal okuryazar değil

“ başlıklı bir rapordaBitcoin Farkındalık, Sahiplik ve Kullanım: 2016-20BoC araştırmacıları, beş yıl boyunca 12.487 katılımcıyla bir çalışma yürüttü.

Bitcoin’in farkındalığının ve sahipliğinin 2016’dan bu yana arttığını buldular. Sonuçları daha fazla analiz eden araştırmacılar, farkındalığın 2018’den 2020’ye kadar istikrara kavuştuğunu kaydetti. Bitcoin sahipliği konusunda da aynı model ve eğilim kaydedildi.

Kaynak: bankofcanada.ca

Bulgularını katılımcıların demografik profilleriyle karşılaştıran araştırmacılar, çalışmanın son döneminde artan farkındalık ve sahiplenme ile Bitcoin sahipliğinin “hane geliri yüksek ve finansal okuryazarlığı düşük genç, eğitimli erkekler arasında yoğunlaştığını” söyledi.

Araştırmacılar ayrıca, Bitcoin sahiplerinin %20’sinden fazlasının, üç bilgi sorusundan herhangi birini yanıtlamada düşük Bitcoin bilgisi gösterdiğini buldu. Bundan, “birçok mal sahibinin” vur-kaç yatırımcısı olduğu sonucuna vardılar.

“Bitcoin sahibi olmanın en yaygın nedeninin yatırım olduğu göz önüne alındığında, birçok sahibinin teknolojiyi tam olarak anlamadan kripto para birimlerinden kâr etmeye çalıştığını görüyoruz.”

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin sahipliği ve kullanımının düşük kaldığı sonucuna varmıştır. Ancak, bilgiye dayalı politika oluşturma kararlarına izin vermek için bu sektördeki eğilimleri izlemek yine de önemlidir.

Kuantum hesaplama simülasyonu paralel para birimi durumunu gösterir

Birlikte Çoklu Evren HesaplamaBir kuantum bilgisayar şirketi olan BoC, kripto benimseme simülasyonu da dahil olmak üzere karmaşık finansal problemler üzerinde stimülasyon modelleri çalıştırdı.

Multiverse Computing’in CTO’su Sam Mugel, klasik bilgisayarlar kullanılarak böyle bir simülasyonun mümkün olmadığını söyledi. Yalnızca on kişilik bir ağda bile olası yapılandırmaların sayısı akıllara durgunluk verecek kadar fazladır.

“Kuantum hesaplama, karmaşık hesaplamaları ve sorunları yürütmek ve olasılıkları değerlendirmek için kuantum teorisinden yararlanır. Bilgisayarlar, geleneksel bilgi işlem modellerinden katlanarak daha fazla veri işleyebilir.”

Sonuçlar, bazı endüstriler için kriptonun geleneksel bankacılık ile birlikte bir ödeme mekanizması olarak çalışacağını buldu. Ancak bireysel finansal kurumların dijital varlıkları benimseme derecesi, “bu kurumların kripto benimsemesine ve kripto ticaretinin ekonomik maliyetlerine nasıl tepki verdiğine” bağlıdır.

Bu arada, İngiltere bankasıfinansal sektör riskini yönetmekle görevli olan İhtiyati Düzenleme Kurumu (PRA) kolu aracılığıyla, 100 personel daha alarak iş gücünü genişlettiğini söyledi.

PRA Başkan Yardımcısı ve Başkan Sam Woods, kripto varlıklarıyla ilişkili riskler de dahil olmak üzere yeni politika sorumluluklarını ele almak için bu girişimin gerekli olduğunu söyledi.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve özel Discord topluluğumuza, daha özel içerik ve analizlere erişin.

Zincir üzerinde analiz

Fiyat anlık görüntüleri

Daha fazla bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm faydaları keşfedin

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap