Bankacılık Devi Goldman Sachs, Bitcoin (BTC) Tarafından Teminatlandırılmış İlk Kredisini Başlattı

 Bankacılık Devi Goldman Sachs, Bitcoin (BTC) Tarafından Teminatlandırılmış İlk Kredisini Başlattı

Bankacılık ve finansal hizmetler devi Goldman Sachs, piyasa değeri Bitcoin (BTC) tarafından lider dijital varlık tarafından tamamen desteklenen bir borçluya ilk kredi hibesini yapıyor.

yakın tarihli bir bilgiye göre raporbankadan bir sözcü, Goldman Sachs’ın yapısı ve 24 saat risk yönetimi nedeniyle anlaşmayla ilgilendiğini söyledi.

Bu, bankanın ilk kez bir borçlunun Bitcoin zulası tarafından tamamen desteklenen bir kredi teklif ettiği anlamına geliyor; bu, Bitcoin’in fiyatı belirli bir seviyenin altına düşerse, Goldman Sachs’ın borçluyu daha fazla teminat eklemeye veya mevcut teminatlı BTC’yi tasfiye etmeye zorlayabileceği anlamına geliyor.

Kripto yatırım firması Galaxy Digital Holdings’in eş başkanı Bloomberg’e, dijital varlıkları teminat olarak sağlayan şirketlere borç veren finans kurumlarının, mavi çipli kuruluşlar tarafından sunulan kripto ile ilgili hizmetler için “bir sonraki adım” olduğunu söyledi.

Bu ayın başlarında Goldman Sachs, en az 25 milyon dolarlık yatırımla yüksek net değerli müşterilere dijital varlıklarla ilgili “tam spektrumlu” hizmetler sunmayı planladıklarını duyurdu.

Duyuru sırasında, bankanın özel varlık yönetimi bölümü için dijital varlıkların başkanı Mary Rich şunları söyledi:

“Şirket genelindeki ekiplerle yakın bir şekilde çalışarak, verilere düşünceli ve uygun erişim sunmanın yollarını araştırıyoruz. [crypto] özel servet müşterileri için ekosistem ve bu yakın vadede sunmayı umduğumuz bir şey.”

Son zamanlarda, dünyanın dört bir yanından 5.500’den fazla kurumsal yatırımcıyla anket yapan kripto değişim platformu Bitstamp tarafından yapılan bir araştırma, bunların %88’inin kripto varlıklarının sonunda geleneksel menkul kıymetleri geçeceğine inandığını buldu.

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/Rattanamanee Patpong/Konstantin Faraktinov




Yorum Yap