BAYC, aksi halde durgun NFT pazarının ortasında ‘deli gibi satıyor’

 BAYC, aksi halde durgun NFT pazarının ortasında ‘deli gibi satıyor’

Yuga Lab’ın Bored Ape Yacht Club (BAYC) gibi Apes mantarı olmayan token (NFT) serisi, son zamanlardaki güçlü satış performansıyla aksi halde durgun bir pazarın trendini alt üst ediyor.

NFT veri toplayıcı CryptoSlam’e göre, BAYC – Mutant Ape Yacht Club, Bored Ape Kennel Club ve Bored Ape Chemistry Club ile birlikte – geçen Perşembe günü 100 milyon ABD dolarının üzerinde günlük satış hacmi gördü. Bu arada, yakın zamanda piyasaya sürülen Apes yönetişim belirteci ApeCoin’in bir güçlü fiyat kurtarma hafta ortası lansmanından sonra hızla fiyat düştükten sonra.

Önde gelen NFT serilerinden elde edilen güçlü satışlar, genellikle daha geniş pazar için daha güçlü satışlara dönüşür, ancak uzmanlar söylüyor çatal bu şu anda gerçekleşmiyor ve bu aslında olgunlaşan bir pazarın işareti olabilir.

NFT veri toplayıcı CryptoSlam stratejisti Yehuda Petscher, “Geleneksel olarak CryptoPunks, bir boğa koşusunun geldiğini hissetmek için baktığımız şeydi” dedi. çatal ABD’de tipik olarak Nisan vergi sezonu yaklaşırken, yıl boyunca NFT’lerden biraz para kazanan yatırımcılar daha küçük tahsilatlara yeniden yatırım yapmaya başlayacaktı.

“Bu sefer çılgınlar gibi satan Maymunlar… ama diğer projeler bundan gerçekten destek almıyor” diye devam etti.

Önde gelen NFT pazarı OpenSea’de Mart ayı satış hacmi, Şubat ayı boyunca aynı noktada olduğundan neredeyse %60 düştü ve en büyük rakibi LookRare daha iyi durumda değil. Dune Analytics’e göre.

Petscher, satışlardaki bu yavaşlamayı, dikkatlerin çoğunun BAYC gibi başarılı serilerde konsolide edilmesiyle, pazarın aşırı doygun hale gelmesine bağlıyor.

Bu statüye, alan geliştikçe Yuga Lab’ın koleksiyonu yönetmesi, topluluğu Discord gibi kanallar aracılığıyla desteklemesi ve markanın oluşturulmasına yardımcı olması yoluyla ulaşıldığını söylüyor.

“İnsanlar sadece bunun bir parçası olmak istiyor; bu bir esnek, bir Rolex gibi” dedi. “Maymunları duyuyorsun [investors] her zaman toplulukları hakkında konuşun ve bu anahtardır, bu onların satış noktasıdır. Takım idam etti [it] çok mükemmel ve bir NFT yatırımcısının isteyeceği her şeyi sağladılar.”

Yuga Labs, ApeCoin tarafından desteklenecek yeni bir metaverse projesi “Otherside”ın duyurusu ile Apes markasını da geliştirmeye devam ediyor. Pazartesi günü yayınlanan bir fragman, yakın zamanda yaratıcılar Larva Labs’tan satın alınan CryptoPunks ve Meebits de dahil olmak üzere Yuga Labs şemsiyesi altına giren birçok NFT serisinin dahil edilmesini sağladı.

Otherside’ın Nisan ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

NFT otomat firmasının kurucu ortağı Jordan Birnholtz, “NFT alanında, birincil piyasa güçleri veya histeri üzerinde genel bir soğutma yoluyla, uzun vadede alan için net bir pozitif olacak bir değişimin gerçekleştiğini görüyoruz” dedi. Neon, yaptığı açıklamada çatal.

Birnholtz, insanların NFT endüstrisine gerçekçi bir bakış açısı geliştirdiğini, bunun da insanların hype döngülerinden uzaklaştığını ve belirli sanatçılara ve yaratıcılara bağlılık geliştirdiğini söyledi. Ayrıca bunun, profil resmi olarak basit bir kullanımın aksine, bir belirtecin faydasına daha fazla odaklanma yarattığını söyledi.

Böyle yeni bir yardımcı program, en iyi NFT koleksiyonu tüm zamanların en yüksek hasılatını yapan çıkış yapan hit Axie Infinity tarafından örneklenen, oynayarak kazanılan oyunların büyümesi yoluyla olacaktır.

Yehuda, “Bu yıl sahneye çıkan kazan-kazan yönü için insanları heyecanlandırıyor” dedi. “Ve ApeCoin, Yuga Labs ekosistemindeki ilk yinelemedir.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap